Новий прокурор САП вчетверте закрив справу "Роттердам +"
20 травня новий старший групи прокурорів Денис Демків у справі "Роттердам+" вирішив її закрити вчетверте – Національне антикорупційне бюро оскаржуватиме рішення до керівника прокуратури.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
У Бюро заявили, що рішення прокурору Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Демківа "викликає сумніви в його об’єктивності" з низки причин.
Так, воно було ухвалено у позаробочий час, без консультацій із детективами та належного вивчення матеріалів справи: понад 100 томів письмових матеріалів та 350 Гб відеозаписів допитів.
Прокурор також відмовив у заслуховуванні справи в присутності в.о. керівника САП та прокурорів групи. Зазначається, що інший прокурор САП має протилежну позицію щодо долі кримінального провадження. Він здійснює процесуальний контроль в справі з початку його розслідування та готовий представити обвинувачення в суді.
"НАБУ оскаржить рішення про закриття справи "Роттердам+" до в.о. керівника САП", – підсумували у Бюро.
Знати більше: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди
Непохитний "Ротердам+": як "еліта" пошила в дурні всіх українців
Нагадуємо:
Генпрокурорка Ірина Венедіктова 5 травня змінила старшого групи прокурорів у кримінальному провадженні "Роттердам+" Віталія Пономаренка, який тричі закривав це провадження.
У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Згідно з нею, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахувалась за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв'язку з переходом України на новий ринок електроенергії.
8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському.
За даними слідства, Вовк за попередньою змовою з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт, так звану "формулу Роттердам+".
Економічна правда