НБУ зберіг облікову ставку 6% та очікує високу інфляцію у 2021 році
Правління Нацбанку вирішило залишити облікову ставку без змін на рівні 6% і підвищило інфляційний прогноз на 2021 рік до 7%.
Про це повідомляє прес-служба регулятора.
У НБУ нагадують, що інфляція у 2020 році становила 5% і досягла центральної точки цільового діапазону із значним прискоренням до кінця року завдяки відновленню економічної активності.
За прогнозами НБУ, індекс споживчих цін перевищить цільовий діапазон НБУ вже у січні 2021 року, досягнувши 6,2% у річному вимірі. У березні інфляція буде 7%, у червні перевищить 8%.
"Однак слід враховувати, що поточний інфляційний сплеск зумовлений факторами пропозиції: подорожчанням продовольства через поганий врожай, вищими адміністративно-регульованими цінами. Такі ефекти будуть поступово згасати за відсутності додаткових шоків. Тож ми очікуємо, що до кінця поточного року інфляція сповільниться до 7% і у першій половині 2022 року увійде до цільового діапазону", - прокоментував у відповідь на запитання ЕП голова Нацбанку Кирило Шевченко під час пресбрифінгу.
В 2022–2023 роках інфляція перебуватиме близько середньострокової цілі в 5%, у першому півріччі 2022 року становитиме 5,9%.
Також зазначається, що Національний банк буде готовий підвищувати облікову ставку для приведення інфляції до цільового діапазону.
"Падіння економіки у 2020 році було значно меншим, ніж очікувалося, а в 2021 та в наступні роки вона зростатиме на рівні близько 4%", - зазначають у регуляторі.
У Нацбанку також очікують, що профіцит поточного рахунку в 2020 році сягне одного з найбільших рівнів в історії України – 4,8% ВВП. Проте у 2021–2023 роках поточний рахунок платіжного балансу повернеться до дефіциту.
Економічна правда