Відкриті дані в Україні розвинені на 6% краще, ніж у середньому в ЄС - рейтинг
Україна посіла 17 місце серед країн Європи у рейтингу зрілості сфери відкритих даних із середнім показником у 84%, що на 6% вище за середній показник країн ЄС.
Про це йдеться у звіті Європейського порталу даних, повідомляє Мінцифри.
17 грудня ЄПД опублікував щорічний звіт щодо розвитку відкритих даних (Open Data Maturity Report 2020) у країнах ЄС та Європейської асоціації вільної торгівлі. Цьогоріч до звіту також увійшли країни Східного партнерства.
Звіт визначає ступінь зрілості сфери відкритих даних за 4 основними параметрами: державна політика, функціонал національного порталу відкритих даних, якість та вплив відкритих даних. За усіма Україну оцінили вище або на рівні з середніми показниками 27 країн-членів Євросоюзу.
- У категорії державної політики Україна отримала 554 бали, або 85% - це є середнім показником у ЄС. З параметрів категорії найкраще оцінили державну стратегію щодо розвитку сфери відкритих даних - 98%.
- Єдиний державний вебпортал відкритих даних (https://data.gov.ua/) оцінили у 569 балів, або 88%, середній показник у ЄС - 79%. У 100% оцінили використання порталу.
- Щодо впливу відкритих даних у різних сферах Україну, його оцінили у 550 балів, або 85%, проти 72% в середньому по ЄС. Найвище оцінили соціальний та екологічний вплив.
- Якість даних, що публікуються на порталі та їхня відповідність до міжнародного стандарту отримала 492 бали, або 78%. У країнах ЄС показник становить 76%.
Україну віднесли до категорії швидкого розвитку, разом із Болгарією, Грецією, Італією, Кіпром, Латвією, Литвою, Нідерландами, Німеччиною, Словенією, Фінляндією, Хорватією і Швецією.
"В Україні сфера відкритих даних стрімко розвивається від 2015 року та підтримується міжнародними донорами, адже відкриті дані допомагають боротися з корупцією завдяки відкритості та прозорості інформації для всіх", - коментують у міністерстві.
Економічна правда