Microsoft розробляє програмне забезпечення для виборів
Компанія Microsoft розробляє програмне забезпечення, яке дозволить зробити процес голосування на виборах безпечним, таким, що перевіряється і піддається надійному аудиту.
Про це заявив генеральний директор Microsoft Сатья Наделла на щорічній конференції компанії для розробників програмного забезпечення, повідомляє Associated Press.
За словами Наделли, це в перспективі дозволить "модернізувати всю виборчу інфраструктуру в усьому світі".
Щоб убезпечити виборчий процес від зовнішнього втручання, реєстрація бюлетенів відбуватиметься в зашифрованому вигляді, пояснив він. За його словами, це дозволить їх "точно і незалежно відстежувати після того, як вони були подані".
Програмне забезпечення (ПЗ) розробляється спільно з компанією Galois із Орегона, яка також працює над створенням прототипу захищеної системи голосування за контрактом із DARPA – передовим дослідницьким агентством Пентагону.
Microsoft називає нове ПЗ – "ElectionGuard".
"ElectionGuard дозволить виборцям підтвердити, що їхні голоси точно записані. Окрім того, унікальний кодований трекер, який він виробляє, реєструє зашифровану версію голосування, яка зберігає сам процес голосування у таємниці, забезпечуючи при цьому точний підрахунок голосів", – зазначається у повідомленні.
Це дозволяє проводити надійні поствиборні перевірки і підрахунки голосів, повідомили в Microsoft.
Також нове ПЗ дозволить стороннім спостерігачам, таким як групи зі спостереження за виборами, політичні партії, журналісти та самі виборці, перевіряти онлайн, чи правильно підраховані голоси.
Повідомляється, що нове ПЗ з'явиться у продажу влітку поточного року.
Нагадаємо:
Раніше компанія Bitfury запропонувала надати Україні технічне рішення для проведення виборів за допомогою технології блокчейн. Проте складнощі з реалізацією цього проекту виникли ще на етапі аналізу українського законодавства.
Так, у базових конституційних вимогах до виборів написано, що голосування має бути "прямим і таємним", що виключає його проведення дистанційно.
Водночас у низці розвинених країн уже перейшли на електронне голосування. Серед них – Канада, Нідерланди, Бразилія, США і Франція.
Детальніше читайте у статті ЕП: "Вибори-2019 на блокчейні: як це працює і чому нам це потрібно".
Економічна правда