Мінсоц пояснив зміни до нових правил надання житлових субсидій
Міністерство соціальної політики України пояснило нові правила призначення житлових субсидій.
Про це йдеться у публікації на Урядовому порталі.
Зазначається, що розрахунок вже призначених субсидій за новими параметрами відбудеться в автоматичному режимі на опалювальний сезон, тобто звертатися до органів соціального захисту населення через зміни у порядку нарахування розміру субсидій не потрібно.
Міністерство нагадує, що відмова у субсидії в усній формі - протиправна. Кожен має право звернутись за субсидією та отримати офіційне рішення від органу соціального захисту населення.
- Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, субсидію призначатимуть на загальних умовах.
Це означає, що якщо відсутня сплата єдиного соціального внеску не з вини громадянина, а через неплатежі установи, де він або вона працює, то субсидія буде призначена.
- Якщо ЄСВ не сплачується через відсутність роботи, то субсидія буде надана безробітним у сільській місцевості та райцентрах, а також безробітним у містах за умови перебування на обліку в центрі зайнятості.
Мінсоц зазначає, що є об'єктивна різниця між умовами та можливістю працевлаштування у великих містах та в маленьких містечках та селищах: якщо у містах є дефіцит робочої сили, то в селищах навпаки - дефіцит робочих місць. З урахуванням цього було ухвалено зазначену норму, яка вимагає від мешканців міст перебування на обліку в центрах зайнятості.
- Субсидія призначатиметься громадянам, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, це потрібно підтвердити документально.
Якщо ж ЄСВ не сплачується за кордоном, то такі громадяни мають можливість укласти договір про сплату єдиного соціального внеску в Україні та отримати право на субсидію.
- Працездатні онкохворі (за наявності висновку ЛКК) чи сім’ї, в яких є алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), отримуватимуть субсидію на основі звернення на Комісію.
Саме спеціальні Комісії, утворені при місцевих органах влади, визначатимуть у кожній конкретній ситуації, чи дійсно домогосподарство потребує допомоги. Такий індивідуальний підхід дозволить забезпечити адресність підтримки та уникнути відмов у її наданні через формальні перепони, зазначають у міністерстві.
- Субсидія нараховуватиметься на опалювальну площу, яка не перевищує 120 квадратних метрів для квартир та 200 квадратних метрів для індивідуальних будинків.
Під час реалізації програми субсидій виявились ситуації, коли людям відмовлялось у допомозі через перевищення норм площі помешкання, при тому опалювальна площа була значно меншою через, наприклад, прибудови господарських приміщень до звичайних сільських будинків. Прибудови не опалювались, а отже, на них не витрачалась субсидія. Розрахунок субсидії на опалювальну площу дозволить уникнути цієї штучної перепони.
- Передбачено отримання субсидії для категорій громадян на понаднормову площу, але не більше за 30% від норми.
Мінсоц уточнює, для яких саме категорій: отримувачів пенсій у зв'язку зі втратою годувальника; отримувачів пенсій за вислугою років; отримувачів соціальної допомоги за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Також залишено без змін норму для неврахування норм площі для багатодітних сімей та будинків сімейного типу.
- Субсидія буде призначена тим домогосподарствам, які проживають в одному житловому приміщенні, що перевищує норми площі, та мають розділені особові рахунки.
Відтепер такі сім'ї отримуватимуть субсидію в розрахунку не на загальну опалювальну площу, а на ту, яка належить саме їм, звісно, якщо вона не перевищуватиме встановлені норми.
- Відтепер при розрахунку розміру субсидії не враховуватимуться аліменти, сплачені на дитину.
Не враховуватиметься і отримана домогосподарством спеціальна бюджетна дотація за вирощування телят. У таких випадках сума субсидії буде більшою через неврахування частини доходів, які бралися до розрахунку раніше.
- Громадяни сплачуватимуть лише вартість фактично спожитої послуги.
Тобто якщо газу, води чи електроенергії спожито менше за обов'язковий платіж, то сплачено буде рівно за спожите.
Нагадаємо, з 1 жовтня 2018 року Кабмін удосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг.
Уряд заклав у проект державного бюджету на 2019 рік 55 мільярдів гривень на житлові субсидії для громадян.
Держава відшкодує витрати на комунальні послуги тим сім'ям, які не встигли оформити субсидію до опалювального сезону.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"