Бізнесом Порошенка керують фірми близьких друзів
За час президентства Петра Порошенка його бізнес-імперією керували дві вітчизняні ТОВки, одна іноземна компанія, один траст, один державний банк та ФОП.
Про це повідомляє голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський, посилаючись на відповідь Національного агентства з питань запобігання корупції.
За інформацією НАЗК, з 2005 року всі корпоративні права Петра Порошенка були передані ПАТ "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Прайм Ессетс Кепітал", який в період 2005- 2006 років мав назву "Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд Петра Порошенка".
Наразі активами фонду керує компанія "Ф’южн Капітал Партнерз". Остання серед засновників має дві приватні фірми - ТОВ "Оушн Інвест" та ТОВ "Тенісна група "Смеш".
Кінцевим бенефіціаром "Оушн Інвест" являється давній партнер Петра Порошенка Олег Гладковський, який наразі обіймає посаду першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони.
Тенісну групу "Смеш" заснувала Міжнародна тенісна академія, де кінцевим бенефіціаром виступає ще один давній партнер Порошенка Ігор Кононенко, який також є народним депутатом та першим заступником голови фракції "Блок Петра Порошенка".
"Таким чином, можна дійти висновків, що активи президента знаходяться під контролем його друзів, які також займають високі посади в державі", - констатує Канєвський.
Належні Порошенку акції Закритого недиверсифікованого корпоративного інвестиційного фонду "Прайм Ессетс Кепітал", Міжнародного інвестиційного банку, "Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку" з жовтня 2016 року передані Державному експортно-імпортному банку України - "Укрексімбанк". Перед цим акціями управляла приватна фірма - ТОВ "Фінаста".
Корпоративні права фірми "Екран", що входить до медіа-імперії Петра Порошенка, передано в управління ФОП Кирил Багрій. Останній на початку 2000-их років був помічником на громадських засадах скандальної народної депутатки Тетяни Засухи з Партії регіонів.
Належні Порошенку ації "Прайм Ессет Партнерс Лімітед" були передані в управління "АйСіЮ Інвестмент Менеджмент ЛТД" з Британських Віргінських островів, яке входить до структури компанії "Інвестиційний капітал України". Остання належить, зокрема, Макару Пасенюку, відомому як особистий фінансист Порошенка.
У 2016 році у структурі управління бізнесом президента Порошенка сталися значні зміни.
Акції "Прайм Ессет Партнерс Лімітед" були продані Закритому недиверсифікованому корпоративному інвестиційному фонду "Прайм Ессетс Кепітал".
Акції "Cill Конфекшенері інвестментс Лімітед" були передані у нашумівший "сліпий траст" (довірчу власність) "Ротшильд Траст АГ" створеною для цього компанією "Прайм Ессет Партнерс Лімітед".
НАЗК також зазначило, що вигодонабувачем трасту наразі є особисто Порошенко.
Нагадаємо, кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Порошенка публічної відповіді на низку питань, зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії.
Натомість у БПП назвали "брудною технологією" питання нардепів про бізнес Порошенка в РФ.
Як відомо, одразу після обрання президентом Порошенко пообіцяв продати свій бізнес, втім згодом передав більшість активів в "сліпий траст".
Економічна правда