Киргизія запасається золотом, побоюючись падіння рубля і юаня
Центробанк Киргизії розраховує збільшити частку золота в міжнародних резервах до 50% з 16% зараз, щоб убезпечити себе від валютної волатильності в Китаї і Росії.
Про це пише Bloomberg.
"Правила гри змінюються. Неважливо, чого у нас в резервах буде більше, - американського долара, китайського юаня або російського рубля - ми стаємо вразливими", - сказав глава центробанку Киргизії Толкунбек Абдигулов.
Після обвалу національної валюти до рекордного мінімуму під час протистояння РФ із Заходом у 2015 році ця гірська країна з населенням в 6 мільйонів осіб не хоче випробовувати долю в умовах назріваючої торгової війни між двома найбільшими економіками.
Киргизія сильно залежить від Китаю і РФ в частині імпорту, а від Москви ще й у частині грошових переказів армії мігрантів, які їдуть туди в пошуках роботи.
Киргизії простіше, ніж багатьом іншим сусідам Китаю, вдатися до такого захисного механізму, оскільки золото є основною статтею експорту колишньої республіки СРСР.
З 2014 року регулятор купує якомога більше золота, щорічно виробленого країною приблизно на 3,4 мільярда доларів, сказав Абдигулов.
Центробанк не закуповує золото, що добувається на найбільшому в країні родовищі, оператором якого є канадська Centerra Gold Inc.
"Якщо ми захочемо продати золото, то легко можемо його продати і перетворити на ту валюту, яка потрібна", - сказав Абдигулов.