НБУ затвердив правила округлення суми в чеку при розрахунках готівкою
Національний банк затвердив правила округлення суми готівкових розрахунків в чеку, які будуть чинними після закінчення додаткового карбування в готівковий обіг монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок.
Про це повідомила прес-служба регулятора.
Регулятор нагадав, що не вилучатиме з обігу монети дрібних номіналів. Вони і надалі будуть перебувати в обігу і використовуватися як платіжний засіб.
Разом з тим, з 1 липня готівковий обіг не поповнюватиметься зазначеними номіналами монет.
За даними НБУ, відповідні норми передбачені постановою правління НБУ від 15 березня 2018 року №25 "Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів".
Згідно з постановою, з 1 липня 2018 року, в разі відсутності монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок, підприємства торгівлі і сфери послуг можуть проводити округлення в чеку суми розрахунків готівкою в сторону зменшення при сумі від 1 до 4 копійок або в сторону збільшення - при сумі від 5 до 9 копійок.
"Національний банк України очікує, що правила округлення будуть застосовуватися справедливо і прозоро для обох сторін розрахунків", - йдеться в повідомленні.
При цьому, округлення не проводитимуться при безготівкових розрахунках.
Нагадаємо, Національний банк презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 гривень.
Вводитися в обіг нові обігові монети будуть поетапно: перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні; другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 гривні вводитимуться в обіг у 2019 – 2020 роках.
Економічна правда
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"