Нацкомісію з тарифів у суді захищає адвокатка, близька до ICU
Одним з адвокатів на боці співробітників Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг в справі, яка стосується формули "Роттердам+", є Ірина Одинець, близька до бізнесу фінансової групи ICU.
Про це свідчать матеріали судових рішень у кримінальному провадженні, відкритому НАБУ за формулою "Роттердам+", передає Liga.net.
У грудні минулого року Одинець подавала клопотання про відвід детектива НАБУ, який веде розслідування, у вересні - про відвід судді. Суд відхилив обидва клопотання.
Ірина Одинець раніше була засновником юридичної фірми "Саприкін і Одинець" разом з Артемом Саприкіним.
Останній є членом наглядової ради банку Авангард, який належить кіпрській ICU Holdings Limited.
У наглядову раду він був делегований ICU, йдеться в системі розкриття інформації НКЦПФР.
Одинець і Саприкін також значаться партнерами юридичної компанії A. G. Frangos&Co LLC, що базується на Кіпрі і в Україні.
Зараз Одинець - власниця юридичної компанії "Лексмарт". До 2017 року серед її засновників були той же Саприкін і Сергій Бенедисюк, колишній директор департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції.
У 2010 році Одинець та Саприкін разом входили до наглядової ради фонду Інвестиційний капітал-1. Цим фондом керувала група ICU.
НАБУ з 2016 року проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКП, які в 2016 році прийняли постанову № 289 "Про затвердження Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії" (формула Роттердам+).
Слідство підозрює, що голова Дмитро Вовк і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище і діючи в інтересах генеруючих енергокомпаній, навмисне, з метою створення умов отримання ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року за розробку порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам+) забезпечили включення в нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля.
Таким чином, вони створили необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії в оптовий ринок.
Нинішній глава НКРЕКП Вовк - колишній співробітник ICU.
Введення формули "Роттердам+" призвело до підвищення тарифів теплових електростанцій і зростання їх виручки.
70% потужностей ТЕС в Україні контролює холдинг ДТЕК Ріната Ахметова.
Введення формули "Роттердам+" зумовило різке зростання вартості єврооблігацій ДТЕК. Перед впровадженням нової методики ці єврооблігації скуповувала група ICU.
Зараз власниками групи ICU є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко. У 2007-2014 роках головою ради директорів ICU і співвласником компанії була екс-глава НБУ Валерія Гонтарєва.
Рекомендуємо почитати: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди
Читайте також: Непохитний "Роттердам+": як "еліта" пошила у дурні всіх українців