У "ТІС" прокоментували обшуки СБУ
Стивідорна компанія "Трансінвестсервіс", яка управляє кількома терміналами в акваторії морського порту "Южний", продовжує працювати в штатному режимі.
Про це повідомили в прес-службі компанії, коментуючи обшуки СБУ за адресами топ-менеджменту "ТІС".
"ТІС продовжує працювати в штатному режимі. Будучи найбільшим транспортним вузлом в країні, ми не можемо дозволити собі зупинитися, так як від нашої діяльності, в тому числі, залежить робота "Укрзалізниці", і стан національної економіки", - йдеться в повідомленні.
У компанії також заявляють, що ТІС не належить Олексію Федоричеву і він не є "російським олігархом".
"Федоричев є власником двох терміналів - "ТІС-Зерно" і "ТІС-міндобрива". В інших терміналах він є співінвестором. Федоричев виїхав з СРСР в 1987 році, з тих пір є громадянином Угорщини і живе в ЄС. Його компанія "Федком" - один з найбільших зернотрейдерів в Європі, який купує зерно в Україні, і продає його по всьому світу", - зазначили в компанії.
"У випадку з ТІС роздути російський слід не вийде через брак фактів", - додали в компанії.
Крім того, як повідомляється, що фотографії грошей, які виклала на свій сайт прес-служба СБУ та багато інших ресурсів, зроблені за адресоб одного з топ-менеджерів/співвласників ТІС.
"Це його особисті кошти, які він, не будучи державним чиновником, цілком має право зберігати їх де завгодно. Крім того, всі його гроші були задекларовані. А декларації були пред'явлені співробітникам слідства. Всупереч закону, СБУ позбавила змоги увійти в приватний будинок нашого топ- менеджера його адвоката. У той же час, фотографії звідти служба опублікувала в Інтернеті", - зазначили в компанії.
Інформацію про те, що саме вилучили у керівництва "ТІС", компанія обіцяє надати 25 листопада.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, компанія заявила, що співробітники служби безпеки проводять обшуки в офісах "Трансінвестсервіс".
Раніше заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк заявив, що СБУ виявила фактинеефективного використання бюджетних коштів ДП "АМПУ", що оплачувало днопоглиблювальні роботи в 2-4 рази більше, ніж витрати фактичних виконавців – судноплавних компаній.
Нагадаємо, 4 листопада АМКУ прийняв рішення про відміну процедури закупівлі щодо днопоглиблення в порту "Южний".
Як відомо, 20 жовтня депутат Лещенко заявив, що компанія Jan De Nul Україна, пов’язана з помічником нардепа "Народного фронту" Сергія Фаєрмарка, виграла тендер на днопоглиблювальні роботи для порту "Южний" на 1 мільярд гривень, хоча голландська компанія Van Oord Україна пропонувала ціну на 90 мільйонів меншу.
21 жовтня він передав прем’єру документи про цю "оборудку", до якої можуть бути причетні представники "Народного фронту".
Того ж дня Гройсман доручив скасувати тендер на днопоглиблювальні роботи для порту "Южний" і провести новий через систему держзакупівель ProZorro.
Економічна правда