Держфінінспекція проведе перевірку ТОП-20 держкомпаній
Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Державній фінансовій інспекції провести комплексну перевірку топ-20 державних компаній.
Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, передає "Інтерфакс-Україна".
"Прем'єр доручив Держфінінспекції організувати комплексні перевірки в ТОП-10 в ТОП 20 держкомпаній", - сказав міністр на зустрічі в Кабінеті міністрів у Києві в понеділок.
Абромавичус зазначив, що перевірками будуть охоплені підприємства, що знаходяться в управлінні МЕРТ (у тому числі - "Укрхімтрансаміак"), підприємства під управлінням Мінпаливенерго і підприємства аграрної сфери (у тому числі - "Укрспирт" і ДПЗКУ).
За словами міністра, таке доручення послідувало після того, як прем'єр ознайомився з результатами перевірки державної компанії "Електроважмаш", яка знаходиться під управлінням МЕРТ.
За словами Абромавичуса, міністерство отримало доступ до одного з контрактів цієї компанії, з якого випливало, що кошти з "Електроважмаша" виводилися через фірми "прокладки".
Зокрема за цим контрактом одна з всесвітньо відомих компаній закупила через фірму "прокладку", зареєстровану в квартирі в Харкові, вироблене на "Електроважмаші" обладнання вартістю понад 1 млн доларів. У результаті більше половини виручених коштів від контракту отримала фірма "прокладка".
Абромавичус сказав, що МЕРТ відсторонив керівника "Електроважмашу" Володимира Глушакова і призначив в.о. першого заступника. МЕРТ планує провести конкурс на посаду керівника "Електроважмашу".
Міністр зазначив, що "Електроважмаш" потрапив до списку перевірки Держфінінспекції, його діяльність перевірять інші правоохоронні органи.
Абромавичус зазначив, що багато держпідприємств демонструють мінімальний прибуток від своєї діяльності при багатомільярдних оборотах, тому є підозра, що схеми розкриті тільки в одному контракті "Електроважмашу" можуть існувати і в інших компаніях.
Як повідомлялося, МЕРТ вирішив реорганізувати систему управління держпідприємств. За словами міністра, міністерство вже розробило проект постанови Кабміну і відправило його на погодження до центральних органів виконавчої влади.
Кабінет міністрів від 4 березня затвердив новий перелік об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, скоротивши їх кількість до 309 з 395.
До нового переліку увійшли НАК "Нафтогаз України", компанії "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", НАЕК "Енергоатом", "Укрнафта", конструкторське бюро "Південне" ім. Янгеля" та "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" ("Південмаш"), Одеський припортовий завод, "Сумихімпром", держпідприємство "Укрхімтрансаміак".
Сукупний чистий збиток 100 провідних держпідприємств за дев'ять місяців 2014 року становив 74,7 млрд гривень. Разом з тим левова частка цих збитків припадає на НАК "Нафтогаз України" (62,5 млрд гривень), деякий обсяг збитків обумовлений девальвацією гривні і складними економічними умовами.