Українська правда

Суд наклав арешт на скульптуру Януковича та інші цінності з Межигір'я

7 серпня 2015, 14:55

Печерський районний суд арештував історико-культурні та матеріальні цінності, які були у резиденції екс-президента Віктора Януковича.

Таке рішення судді Смик від 29 липня міститься у державному реєстрі судових рішень.

Рішення було винесено на клопотання слідчого Генпрокуратури. У рішення не вказуються прізвища, але за змістом можна зрозуміти, що "Особа 1"- це екс-президент Віктор Янукович, який проживав у Межигір'ї.

Прокуратура пояснює прохання метою забезпечення можливих цивільних позовів потерпілих про відшкодування шкоди, завданої злочинами, у яких обгрунтовано підозрюється Янукович.

Встановлено, що у період лютого-березня 2014 року до всі цінності були передані на тимчасове зберігання до Національного Художнього музею.

Таким чином, суд заборонив Національному Художньому музею України виконувати будь які дії, пов'язані з відчуженням вказаного майна.

Серед цінностей, які входять до переліку, релігійні  книги, зокрема  "Апостол" (Діяння і послання святих апостолів), видана друкарем І. Федоровим в 1574 році в м. Львів, Книга "Тріодь пісна", видана в 1589 році в Москва; книга "Євангеліє" видану в 1704 році в м. Львів; Книгу "Євангеліє", видану в 1745 році в типографії м. Львів; Книга "Апостол (Діяння і послання святих апостолів)" видану в 1654 році в м. Львів, Книга "Мінея загальна", видана в 1680 році в друкарні Києво-Печерської Лаври;

Також у переліку ікони, виконані здебільшого у ХІХ та ХХ сторіччях. Найстаріші:  ікона "Різдво Пресвятої Богородиці", виконана наприкінці XVІI сторіччя; Ікона "Преображення Господнє зі святими", виконану в ІІ половині XVIII сторіччі в Росії; Ікона "Богоматір Скоропослушниця", виконану на початку ХІХ сторіччя в Афон;

Також серед цінностей скульптури, підсвічники, канделябри ХІХ- ХХ століть. Водночас у переліку є кілька речей XVIII століття: Лампада підвісна, виконанаув XVIII сторіччі на території України; Годинник підлоговий у стилі Людовіка ХV, виготовлений в 1765 році в Франції;

Крім того, до матеріальних цінностей віднесені запонки зх ініціалами "особи 1", тобто Януковича.

Також серед матеріальних цінностей картина Айвазовського Картину "Вид Феодосії в місячну ніч",виконана у 1875 році, Картина Карла Моргенштерна "Вид на долину Аніо біля Тіволі", виконана у 1839 році в Німеччині та інші картини. Серед них і картина російського пропутінського художника Нікаса сафронова "Пік краси", виконану в 2011 році.

Скріншоти з прогулянки Януковича Межигірям разом з журналістами в червні 2011 року

До матеріальних цінностей також віднесено "Скульптуру ОСОБА_1", тобто Януковича, а також панно з рельєфом того ж Януковича.Також серед цінностей таріль виконана Паблом Пикассо в 1956 році, гравюра з картини І.І. Шишкіна 1870 року "Пейзаж", горщик періоду Трипільської культури.

Також серед цінностей 6 іконок з мощами та ладаном (мощевики), посуд французької фірми "hermes", вази, годинники, підсвічники, тощо.

Також серед цінностей Гладкоствольні, дульнозарядні рушницю, 1812 року виготовлення та ще одну з металевим багнетом, з тисненням у вигляді штампу "Шателеро, 1864" та візерунками, Шабля з Німеччини, виготовлена у 1902 році з гравірованими візерунками та написом "Fabrica de solinger 1902"; загалом 10 шабель.

Українська правда

Янукович