Санкції не заважають в.о. губернатора Севастополя вести бізнес на Заході
В.о. губернатора Севастополя Олексій Чалий потрапив у санкційні списки ЄС і Канади, але його компанія "Таврида електрик" продовжує активно працювати і там, і в США.
Про це пишуть "Ведомости".
Як наголошується, Євросоюз ввів щодо фігурантів списку санкції, які передбачають заборону на видачу віз і блокування їх активів у Європі, Чалий також потрапив до списку санкцій Канади; проте на роботі "Тавриди електрик" в цих регіонах санкції практично не позначилися.
"А США, де "Таврида електрик" планує збільшити обсяг продажів, і зовсім не ввели санкції проти нового керівника Севастополя", - пише видання.
"Поки все гаразд", - сказав Чалий, посміхаючись, в інтерв'ю The Wall Street Journal у своєму кабінеті в Севастополі.
Навіть серед країн Євросоюзу, лідери яких погрожували вжити жорстких заходів, за словами Чалого, тільки Естонія, де в місцевому відділенні компанії працюють близько 60 співробітників, заморозила операції "Тавриди".
Відносно невеликі проблеми в роботі "Тавриди" показують, наскільки обмеженими виявляються на практиці заходи відносно людей, яких Захід звинувачує у відділенні Криму від України, пише видання.
Чалий, за його словами, не знає, чому США не ввели проти нього санкції. Також він зазначив, що в якості запобіжного заходу продав контрольний пакет акцій "Тавриди" співвласникам компанії ще до оголошення санкцій.
Однак показати документи, які підтверджували б це, він відмовився. Представник міністерства фінансів США відмовилася відповісти WSJ, чому Олексій Чалий не потрапив до списку санкцій.
Як зазначає Марк Крусіус, директор швейцарської "дочки" "Тавриди", яка також відповідає за операції в Німеччині, німецький бізнес компанії поки не піддавався будь-якому тиску з боку влади.
"Схоже, що ми зможемо працювати. Ми можемо платити співробітникам, постачальникам і обслуговувати клієнтів", - сказав він.
У Канаді, де Чалий також включено до списку санкцій , вони не справили жодного впливу на його бізнес.
Чалий повідомив, що у нього розбіжності з владою США через їх втручання в справи інших держав, а не з рядовими американцями.
"Чесно кажучи, багато хто з них навіть не знає, де знаходиться Україна", - говорить бізнесмен.