Україну та Бразилію попередили про припинення припливу капіталу
Бразилія, ПАР, Туреччина і Україна більше за інших країн, що розвиваються схильні до ризику різкого скорочення надходження капіталу, аж до повної зупинки припливу грошей.
Про це пише Bloomberg з посиланням на доповідь Morgan Stanley, передає "Лента.ру".
Економісти банку оцінювали ризик держав залишитися без припливу капіталу за декількома факторами: залежність країни від запозичень, розмір дефіциту рахунку поточних операцій, залежність від ситуації в Китаї, гнучкість у здійсненні економічної політики.
Зокрема, в Бразилії зовнішній борг у два рази більше валютних резервів, причому держборг становить 70 відсотків ВВП, дефіцит поточного рахунку складає 4% ВВП, а інфляція - 6%. Перед цією країною та іншими державами стоїть завдання фінансування дефіцитів бюджету і торгового балансу.
Туреччина і ПАР, нацвалюти яких, як і в інших країнах, що розвиваються, істотно подешевшали на початку 2014 року, недавно підвищили процентні ставки.
Morgan Stanley зазначив, що це правильний крок, який допоможе зміцнити національну валюту.
Ризик такого сценарію в країні збільшується у міру зростання дефіциту поточного рахунку, скорочення золотовалютних резервів, спаду темпів зростання ВВП.
Зупинка припливу капіталу в новітній історії відбувалася в Туреччині, Аргентині, Мексиці, Таїланді, Південній Кореї, Росії.
Зазвичай зупинка припливу капіталу супроводжується банківською чи валютною кризою .