Українська правда

Країни БРІК думають про спільний антикризовий фонд

21 червня 2012, 11:37

Великі країни, що розвиваються, можуть створити об'єднаний антикризовий фонд, якщо не отримають достатньої можливості брати участь у прийнятті рішень у Міжнародному валютному фонді в рамках запропонованої реформи голосування.

Про це заявив у четвер заступник міністра фінансів Росії Сергій Сторчак, повідомляє агентство Reuters.

Лідери країн БРІК - Бразилії, Росії, Індії, Китаю і Південної Африки - на саміті "Великої двадцятки" в Мексиці пообіцяли виділити 75 млрд доларів для розширення кредитоспроможності МВФ, але хотіли пов'язати цей вклад з реформою голосування.

Водночас, міністри фінансів і керівники центробанків БРІК отримали розпорядження вивчити можливість укладення договорів про валютні свопи і повідомити про результати на саміті лідерів БРІК у 2013 році.

Очевидно, що країни БРІК вступили в таку стадію, коли можуть вимагати, щоб з ними рахувалися, зазначив Сторчак.

З цієї точки зору можна розглянути питання валютних свопів або, може бути, на якомусь етапі, об'єднаний антикризовий фонд, сказав він, додавши, що це буде паралельний механізм, що доповнює МВФ.

На п'ять країн БРІК припадає 43% населення планети і близько 18% світового ВВП.

Їх сукупні резерви досягають близько 4 трлн доларів, при цьому левова частка належить Китаю.

Росія і її партнери по митному союзу - Казахстан і Білорусь - вже створили антикризовий фонд, який надавав кошти постраждала від кризи Білорусі.

Країни, що розвиваються мають намір підвищити свій вплив в МВФ через розширення права голосу, відомого як квоти.

Росія хоче, щоб квоти розраховували на підставі розміру ВВП і валютних резервів.

Сторчак зазначив, що нова формула розподілу квот МВФ повинна бути узгоджена в 2012 році, перш ніж Росія візьме на себе президентство в G20.

БРІК МВФ G20