Росія обкладе свої "офшорки" новим податком
Федеральна податкова служба Росії придумала, як поповнити бюджет за рахунок офшорів.
Із будь-якої транзакції іноземних компаній, контрольованих із Росії, в офшор буде взято мінімум 9%, а максимум - 20%.
Про це пише газета "Ведомости" із посиланням на підготовлені ФПС РФ поправки до Податкового кодексу.
Згідно із документом, практично будь-які виплати на адресу компанії, зареєстрованої в юрисдикції зі списку офшорів Мінфіну РФ, не можна буде списувати на витрати і, відповідно, знижувати базу за російським податком на прибуток (20%).
До таких виплат ФПС РФ пропонує віднести вартість робіт, послуг (до них належать і відсотки за позиками), майнових прав та цінних паперів.
Російська компанія зможе уникнути цієї заборони, якщо надасть кілька документально підтверджених доказів, випливає із поправок.
По-перше, що вона не є кінцевим бенефіціаром, тобто не контролює офшорного одержувача платежу.
По-друге, що дуже не економить на податках: податок, сплачений в офшорі, повинен бути не більш ніж удвічі нижчим за аналогічний російський - або потрібно доплатити відповідну суму в бюджет Росії.
Якщо компанія визнає, що є бенефіціаром офшору, то з виплат йому повинна заплатити 9%. Якщо ж заперечує зв'язок, а податківці доведуть його, - 20%.
Це стимулює бізнес самостійно розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарів, вказує ФПС РФ: у разі обману або відмови від співпраці доведеться заплатити максимальну ставку.