Інвестори більше не поспішають на Донеччину
Обсяги інвестицій в Донецькій області, починаючи від 2008 року, скоротився практично утричі.
Про це, із посиланням на офіційні дані, заявив генеральний директор Консалтингової ліги Донбасу Борис Дудка, передає Deutsche Welle.
Дудка є також учасником проекту Європейського Союзу "Українська ініціатива".
Водночас він звернув увагу на намагання обласного керівництва всіляко популяризувати Донецьку область серед міжнародних інвесторів.
Марність цих зусиль експерт пояснює тим, що представники влади досі не збагнули на підставі саме чого, ухвалюють свої рішення капіталовкладники.
Концентрація бізнесу в Донецькій області, начебто, мала б приваблювати інвестора. Однак перспективи для нього залишаються несформованими й нечіткими, вважає Дудка.
Головну роль, на думку експерта, відграють очікування з боку інвестора.
А зараз ніхто не може надати гарантій, що вклавши гроші, інвестор не тримає проблеми у вигляді судових процесів, бюрократичної тяганини чи "змін правил під час гри".
Крім того, існує й досвід інвесторів, які набили собі ґулі, і їхні очікування з часом руйнувалися.
Зараз побудована не тільки вертикаль влади, але й жорстока структура відносин у бізнесі, зауважив експерт.
На його переконання, це теж негативно впливає на наміри західних інвесторів.
Західні інвестори розраховують, що працюватимуть у конкурентному середовищі, а виявляється, що конкурентне середовище - якесь особливе, побудована з найближчих родичів можновладців, й інших ринкових відносин не передбачається.
Таким чином, продовжив експерт, місцевий бізнес намагається зберегти для себе стабільність.
Однак стабільне середовище може перетворитися на болото, якщо в ньому не буде руху й розвитку, застерігає Дудка й підсумовує: тоді всі заяви щодо залучення інвестицій виглядатимуть як популізм.