Києву рекомендують багатовекторність газової політики
Попри відсутність конкретних рішень, незалежні експерти позитивно оцінюють наслідки візиту міністра палива та енергетики Юрія Бойка до Брюсселя у середу.
Позитивним для України назвав відновлення контактів з Єврокомісією і переговорів про спільну з ЄС модернізацію української ГТС президент Київського міжнародного енергоклубу Олександр Тодійчук у коментарі Deutsche Welle.
На його думку, Києву сьогодні украй необхідний сильний союзник для збереження транзиту російського газу до Європи через українську територію.
"Союзник - це гарантія завантаження української газотранспортної системи. Тому, що Євросоюз може вплинути на Росію. Ідеальний варіант - це зупинка розвитку проекту "Південний потік", - говорить він.
За словами Тодійчука, сподівання на втрату актуальності російського проекту газогону "Південний потік" в обхід України дає висловлена Юрієві Бойку комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Еттінгером підтримка Євросоюзом побудови альтернативного газогону "Набукко".
Разом з тим, експерт рекомендує українському уряду створити спеціальну робочу групу з розробки чітких пропозицій для Брюсселя й одночасної активізації переговорів з Москвою щодо гарантій газопостачання.
Тодійчук вважає за доцільне "йти у наступ за всіма напрямками".
Зокрема, він схвалив пропозицію депутата В'ячеслава Кириленка почати переговори з Білоруссю та іншими транзитними державами про спільну транзитну політику.
Водночас, експерт закликав розуміти "делікатність нинішньої ситуації" і максимально намагатися "не дратувати Кремль", дотримуючись виключно прагматичного підходу.