Українська правда

Власників ресторанів штрафуватимуть за курців

15 липня 2009, 11:34

Заклади громадського харчування мають щонайменше 50% місць своєї площі повністю ізолювати від тютюнового диму, а якщо ресторан має лише одне приміщення, у ньому має бути заборонено куріння взагалі.

Про це ідеться у Законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", який набув чинності 11 липня, повідомляє прес-служба Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну".

"Якщо раніше за куріння в громадських місцях, зокрема в місцях харчування, мали штрафувати фізичних осіб - відвідувачів, і в житті ці правила майже не працювали, то тепер відповідальність покладається також і на юридичну особу - сам заклад", - говорить завідувач відділу контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ Костянтин Красовський.

Тепер відвідувач, права якого не дихати димом у закладі харчування були порушені, має право звернутися до представництва Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики, яке в такому разі може накласти на власника або орендаря закладів харчування штраф розміром від 1 тис. до 10 тис. гривень.

"На першому етапі ми маємо донести ці нові положення Закону до власників закладів та закликати їх вчасно звільнити від тютюнового диму від 50% до 100% своєї площі, щоб не наражатися на штрафи", - говорить координатор Оргкомітету Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну" Наталя Торопова.

"На другому етапі громадські організації проведуть низку зустрічей із представниками Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики, на яких покладено функцію контролю за виконанням цієї норми закону, щоб розробити дієві механізми контролю", - додала вона.

Крім цього, Закон підвищує розмір штрафів для фізичних осіб за куріння у заборонених місцях: до 51-170 гривень за перше порушення і 170-340 гривень - за повторне. Закон вступив в дію 11 липня 2009 року.

штрафи