Україна буде постачати електроенергію в Білорусь
Україна відновить постачання електроенергії в Білорусь.
Про це заявив президент Віктор Ющенко на спільній із президентом Білорусії Олександром Лукашенко прес-конференції у вівторок у Чернігові по закінченні українсько-білоруських переговорів, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Ми домовилися про те, що Україна відновляє постачання електроенергії в Білорусь", - сказав Ющенко.
По закінченні переговорів був підписаний міжурядовий меморандум про співробітництво в енергетичній сфері.
На прес-конференції не було повідомлено, у яких обсягах будуть відновлені поставки електроенергії в Білорусь.
Ющенко зазначив, що під час переговорів йшла мова також і про постачання електроенергії через територію Білорусії в країни Балтії, Європейського Союзу.
Український президент повідомив про домовленості провести найближчим часом у Литві тристоронню зустріч (Україна-Білорусія-Литва) на рівні керівників міністерств закордонних справ, які проаналізують і поставлять фінальну крапку в проектах постачань електроенергії в Литву.
За словами Ющенко, у ході переговорів також було обговорене питання реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору.
Він також нагадав, що в найближчий тиждень він буде презентувати Єврокомиссии в Брюсселю даний проект.
Ющенко зазначив, що найближчим часом планується провести зустріч прем'єр-міністрів Білорусії й України і до цього часу необхідно розробити всі спільні українсько-білоруські проекти, які можна реалізовувати в 2009 році.
За його словами, проекти будуть поставлені на "президентський контроль".
Ющенко підкреслив, що ці проекти повинні допомогти Україні і Білорусі мінімізувати наслідки світової економічної і фінансової кризи.
Як відомо, Україна припинила постачання електроенергії в Білорусію в липні 2008 року.
Комерційні постачання української електроенергії в Білорусію були припинені з 1 липня 2007 року через те, що держконцерн "Беленерго" не погодився на запропоноване українською стороною підвищення цін.
Литва, яка планує припинити експлуатацію Ігналинської АЕС, розглядає можливість закупівлі української електроенергії і запросила Білорусію допомогти в рішенні технічних питань її транспортування.