Найбільші гірничорудні компанії світу скорочують виробництво
Гірничорудні компанії, що зовсім недавно не встигали забезпечувати видобутком постійно зростаючий попит, тепер змушені скорочувати виробництво на тлі світового економічного спаду.
Про це повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на газету The Wall Street Journal.
Останні кілька років ціни на метали стабільно зростали - їхні виробники змогли заробити на цьому величезні гроші, відзначає WSJ.
За чотири тижні жовтня вартість основних металів обвалилася на рекордні 35%, згідно з даними Barclays Capital.
Ціни на палладій, основний матеріал для автомобільних каталітичних нейтралізаторів, знизилися на 70% з початку липня, оскільки продажі автомобілів різко скоротилися. Половина світового алюмінію зараз виробляється в збиток.
Гірничодобувні компанії, чиє становище завжди було важливим показником здоров'я світової економіки, скорочують виробництво і звільняють працівників у ПАР, Австралії, Канаді і Росії.
Найбільша гірничодобувна компанія світу BHP Billiton заявила минулої п'ятниці про те, що її китайські контрагенти відкладають замовлення на залізну руду через уповільнення будівельного буму в Китаї.
Rio Tinto і Vale do Rio Doce урізали виробництво залізної руди на 10%. Xtrata Plc закриває два нікелевих рудники в Канаді. Alcoa Inc. скоротила прогноз виробництва алюмінію на 15%.
Сталеплавильні компанії в усьому світі закривають 35% потужностей. US Steel Corp., найбільший виробник сталі в США, звільняє 2% співробітників через зниження попиту на сталь.
Багато експертів говорять про те, що спад тільки починається й основне падіння ще попереду.
Ціни на метали можуть вирости, якщо покращиться ситуація на ринку житла в Китаї й Індії, але при збереженні їхнього поточного рівня доведеться закрити 15-30% рудників.