Фінанси

Держава переклала військові витрати на бізнес?
Депутати прийняли закон, яким зобов'язали підприємства платити своїм мобілізованим працівникам їх зарплати. Однак Кабмін не прийняв порядок бюджетної компенсації таких виплат, і за 2014 рік бізнес грошей не отримав. Роботодавці мають намір йти до суду, а депутати лякають їх штрафами. (Рос.)
Костянтин Лікарчук: ДФС слід ліквідувати. "Мінздох здох", але справа його живе
"Нам надійшло доручення прем'єра щодо збільшення на 20% митних надходжень. Тільки от незрозуміло: надходження повинні зрости порівняно з чим?". "Порівняно з минулим роком?". "Порівняно з минулим роком вони вже збільшилися на 26%. Додаткових 20% там нема". (Рос.)
Нешвидка приватизація. Чи купить Фірташ ОПЗ
ФДМ запевняє, що приватизація ОПЗ буде проходити прозоро. Однак лінія конфлікту вже помітна. Її учасники - Яценюк і Фірташ. Поки вони обмежилися звинуваченнями на адресу один одного. Чи допустить уряд олігарха до торгів? (Рос.)
Режим валютного голоду, аби отримати допомогу Заходу
Вільний обмін валют заборонений як громадянам, так і підприємствам. Ці рішення утискають права людей і компаній. Реакція цілком передбачувана: значна частина операцій переведена у тіньовий оборот. Рухаючись таким шляхом, повернути валюту в легальний обіг і збалансувати попит-пропозицію неможливо.
Бюджет переглянуть заради оборони та соціалки
Найбільше, близько 17 млрд грн, вимагає Міноборони. Мінфін вже отримав від нього запит. Також уряд хоче проіндексувати соціальні витрати на інфляцію. Питання в тому, яка сума для цього знадобиться. (Рос.)
Україна йде в кіно
Міністр культури зустрівся в керівниками великих телеканалів, і на світ з'явився проєвропейський законопроект щодо держпідтримки кіно. Зокрема, буде створений спецфонд за рахунок коштів з держбюджету, від лотерей та акцизів. Частка держави в проектах виросте, перепаде навіть іноземним кінозіркам. (Рос.)
Уряд, що веде до краю прірви
Нинішні можновладці продовжують вирішувати проблеми бізнесу за рахунок погіршення умов життя українців. Це той же олігархічний лад в інтересах фінансових кланів та їх корупціонерів при владі. Нічого нового.
Контрабанда в "сірій" зоні: що завгодно, аби існувала
Боротьба української влади з контрабандою в зоні АТО видимих результатів поки не приносить. Не допомагають ні кадрові перестановки, ні законодавчі хитрощі. Бажання заробити сильніше за страх сісти у в'язницю на п'ять років. (Рос.)
Макропрогноз-2016: уряд губиться в оцінках
Дивно, але плановане зростання економіки менше, ніж прогнозоване середньосвітове. І це після величезного обвалу. За такого розвитку подій Україна має примарні шанси вступити до ЄС та отримати безвізовий режим. (Рос.)
Імпортний збір: шкідництво чи благо?
Експерти стверджують, що імпортний збір призведе до скорочення ВВП на 6% і падіння виробництва на 15%. Нацбанк вважає інакше: збір додасть до ВВП 1,5% або 1 млрд дол. Зрозуміло одне: збір не став ключовим фактором у вирішенні проблем платіжного балансу. (Рос.)
Як Фонд гарантування розпродає активи "мертвих" банків
Потрібно визнати: установа працює непрозоро. Імена тих, кому вдається купити активи ліквідованих банків за зниженими цінами, дізнатися неможливо. Вони захищені комерційною таємницею. (Рос.)
Бізнес на мінному полі, або Жадоба вкладника згубила ®
Про те, як практично весь український бізнес ходить мінним полем недосконалої банківської системи, розповідає у своєму відвертому інтерв’ю Голова Правління "АСВІО БАНКУ" Людмила Войнова.