Fitch збирається знизити рейтинги "Нафтогазу"
Міжнародне рейтингове агентство Fitch допускає зниження рейтингів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".
Про це сказано в повідомленні агентства, передає агентство "Українські новини".
Fitch помістило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті "B-" НАК під спостереження до списку Rating Watch "Негативний".
Вміщення рейтингів до списку Rating Watch "Негативний" відображає стурбованість Fitch у короткостроковому плані щодо деяких факторів.
Зокрема, це: неадекватний рівень державних субсидій для "Нафтогазу", акумульована заборгованість за платежами від підприємств комунальної теплоенергетики, спад у сегменті поставок промисловим підприємствам, доступність валюти для оплати в майбутньому доларових зобов'язань із строками погашення, що настають, й невизначеність за результатами поточних переговорів між МВФ й Україною.
"Якщо ці фактори не будуть врегульовані в найближчі місяці, це може негативно позначитися на здатності компанії здійснити значні погашення боргу в 2 півріччі 2009 року", - сказано в повідомленні.
Водночас вміщення рейтингів до списку Rating Watch "Негативний" не означає наявності в Fitch стурбованості щодо здатності компанії здійснити виплати, терміни яких наступають найближчим часом (власникам єврооблігацій 3 березня й російському "Газпрому" 7 березня).
Пріоритетний незабезпечений рейтинг "В" єврооблігацій компанії на суму 500 млн. доларів з погашенням у вересні 2009 також поміщений до списку Rating Watch "Негативний".
Рейтинг зворотності активів за облігаціями - "RR4".
Fitch зараз розглядає надійність державної гарантії України щодо боргу "Нафтогазу" перед нерезидентами, яка на сьогодні обумовлює пріоритетний незабезпечений рейтинг на рівні суверенного рейтингу.
Вплив триваючої економічної волатильності й результати поточних переговорів із МВФ можуть вплинути на думку Fitch про здатність і готовність держави забезпечувати виконання гарантії в майбутньому.
Що стосується рейтингів зворотності активів, то Fitch зараз обмежує їх рівнем "RR4" на низці ринків, які розвиваються, включаючи Україну, через такі фактори, як невизначеність щодо того, наскільки правові системи в цих країнах підтримують права кредиторів.
Рейтинг зворотності активів "RR4" відображає думку агентства про те, що середній показник зворотності коштів у разі дефолту становитиме 31%-50%.