Українська правда

Українське транзитне зерно заповнює лише 10% потужностей польських портів — аналітик

Економічна правда — 18 березня, 20:29

Загальна частка українського зерна в польських портах сягає 10%, тоді як їхнє завантаження становить 60% від усіх потужностей. 

Про це розповів аналітик сільськогосподарських ринків Мирослав Марчиняк, передає Farmer.pl.

Повідомляється, що в польських медіа обговорюють питання надлишку зерна на внутрішньому ринку, яке потрібно експортувати. Ідеться про 4-5 млн тонн. Але Марчиняк наголосив, що більша частка припадає саме на обсяги польського зерна. 

Згідно з інформацію від українських держслубовців, на яку посилається Марчиняк, в період із січня по лютий 2024 року через польські прикордонні переходи пройшло 515 тис тонн зернових і олійних культур. Із цієї кількості 24,3 тис тонни адресовано польським одержувачам.

А найбільшими отримувачами української агропродукції стали Німеччина (195,4 тис тонн), Нідерланди (58,3 тис тонн) та Литва й Латвія (по 21,8 тис тонн).

Потім Марчиняк навів дані, відповідно до яких з липня по грудень 2023 року — і також з січня по лютий 2024 року, спостерігався спад перевалки зерна в портах Польщі. Припускається, що спад пов’язаний із значним перевантаженням в першій половині сезону — це викликано успішною реалізацією раніше укладених контрактів за більш вигідними цінами.

Аналітик сільськогосподарських ринків додає, що останнім часом польське зерно справді стало неконкуретноспроможним на світових ринках, і обмежена пропозиція з боку фермерів не стимулює експортерів шукати ринки збуту. Через це і спадає швидкість перевалки транзитного зерна. 

"Транзит українського зерна через Польщу в наступні місяці суттєво втрачає свою привабливість", — підсумував Марчиняк.

Читайте також: 

У цю гру можна грати удвох. Як Польща заробляє на експорті агропродукції в Україну.

На кордоні з Україною – висипають зерно, а з Білоруссю – вільний трафік. Як Польща купує російську агропродукцію.

Нагадаємо:

Україна готова прийняти обмеження на торгівлю з ЄС, щоб розрядити запеклу політичну суперечку з Польщею, але також закликає блок заборонити імпорт російського зерна. 

Польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок до пунктів пропуску на кордоні з Україною, пропускаючи по кілька вантажних транспортних засобів, тому в чергах стоять 2300 вантажівок.

Потенційний врожай у 2024 році оцінюється на рівні 76,1 млн тонн зернових та олійних. В той час як врожай 2023 року склав 82,6 млн тонн.

Економічна правда.

зерно порти Польща