Експерти негативно оцінюють обидва проекти податкової реформи
Експерти Реанімаційного пакету реформ вважають, що напрацювання спільного проекту податкової реформи дозволить отримати максимальну підтримку від суспільства, бізнесу та від міжнародних інституцій, які фінансово підтримують Україну.
Про це йдеться у прес-релізі Реанімаційного пакету реформ.
26 жовтня 2015 року був зареєстрований законопроект № 3357 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податкової лібералізації.
"В даному законопроект закладені прогресивні зміни, які спрямовані на нормалізацію взаємовідносин між бізнесом і фіскальними органами, забезпечення збалансування їх прав, обов’язків і відповідальності, покращення адміністрування податків, впровадження прогресивних форм оподаткування тощо, а також інших концептуальних засад, які можуть стати справжнім поштовхом для виходу України з кризи та нормалізації сфери податкових відносин", - йдеться у прес-релізі.
"Разом з цим, запропонована в законопроекті система податкових ставок передбачає зменшення надходжень до Державного бюджету в розмірі 145 млрд гривень, що свідчить про невідповідність бюджетних видатків можливостям економіки, які є на дев’ятому місці в світі за показником частки ВВП що перерозподіляється через публічні фінанси", - наголосили у РПР.
Експерти відзначають, що в концепції податкової реформи Міністерства фінансів, яка досі не оформлена у вигляді законопроекту, і яка передбачає збільшення основних податкових ставок, зменшення надходжень до Державного бюджету фахівцями Міністерства фінансів оцінюється в розмірі 60 млрд гривень.
При цьому експерти Реанімаційного пакету реформ відмічають повну відсутність змін, що покращуються адміністрування податків та системи взаємовідносин між бізнесом і фіскальними органами.
"Викликає занепокоєння, що в публічному просторі, учасниками процесу разом з достатньо обґрунтованими позиціями, часто використовуються маніпуляції, перекручення і навішування ярликів, які не ведуть до результату, а тільки посилюють конфронтацію", - йдеться у заяві РПР.
"Реанімаційний пакет реформ вважає, що проведення якісної податкової реформи можлива тільки через спільну співпрацю законодавчої та виконавчої гілки влади", - наголошується у прес-релізі.
Експерти закликають всіх учасників процесу долучитися до спільного фахового обговорення щодо параметрів податкової реформи та шляхів досягнення збалансованого бюджету.
"Вважаємо, що напрацювання єдиного бачення і спільного законопроекту, дозволить отримати максимальну підтримку від суспільства, бізнесу та від міжнародних інституцій, які фінансово підтримують Україну, зокрема, МВФ і Світового банку", - зазначили у РПР.
Економічна правда