Українська правда

Україна та ЄС домовилися про кроки для пришвидшення підписання асоціації

12 грудня 2013, 20:52

Київ і Брюссель досягли домовленості про наступні кроки, "які приведуть до підписання і імплементації Угоди про асоціацію".

Відповідну заяву після закінчення першого раунду діалогу на високому рівні щодо відновлення діалогу про підписання Угоди про асоціацію зробив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у присутності свого українського візаві - першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, передає "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, як стверджує єврокомісар, сторони досягли угоди в наступному: буде підготовлена ​​дорожня карта щодо імплементації Угоди про асоціацію.

Другим пунктом він назвав швидку допомогу і підтримку Україні у просуванні переговорів з МВФ з метою подальшої фінансової підтримки.

Думки сторін також зійшлися в необхідності використання існуючого двостороннього механізму консультацій, "який буде направлений на аналіз і перевірку всіх проблемних питань, пов'язаних з імплементацією Угоди про асоціацію".

Ще одним моментом єврокомісар відзначив те, що в рамках цього консультативного механізму сторони будуть проводити роботу щодо "загальних вигод і інтересів".

Фюле зазначив, що зараз ЄС "повинен допомогти відновити довіру щодо України не тільки з боку населення, але і з боку інвесторів".

"Важливо, щоб Україна впоралася з фінансовими труднощами", - підкреслив він.

У цьому зв'язку європейський чиновник вітав недавню заяву глави МВФ Крістіни Лагард щодо того, що Фонд готовий відновити переговори з Києвом в будь-який час, якщо Україна згодна проводити реформи.

"Немає кращого сигналу для населення України, ніж якнайшвидше підписання Угоди про асоціацію", - підкреслив він.

Єврокомісар також повторив незмінну позицію ЄС щодо Угоди про асоціацію Україна ЄС і створення ЗВТ: "Наша пропозиція (Угода) Україні та українському народові, і вона на столі. ЄС готовий підписати її так швидко, як швидко українська влада буде готова виконати необхідні критерії".

Як стверджує Фюле, діалог був спрямований на те, щоб "привести сторони до якнайшвидшого підписання та імплементації Угоди про асоціацію".

"Вона (Угода) надасть довгострокову основу для наших двосторонніх відносин. Це інструмент для подальшої модернізації України", - сказав він.

Він запевнив, що Брюссель хотів би бачити повну прозорість щодо фінансових потреб України.

Українська правда

ЄС