Банкам стане вигідно продавати іпотечні кредити держфінустановам
Банкам стане вигідно продавати свої роздрібні іпотечні кредити державним фінустановам, які займаються залученням коштів під заставу іпотечних портфелів.
Кредитні установи зможуть враховувати при розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу всього 35% таких позик, що набагато нижче, ніж враховуються зараз 50-100%, пише "Комерсант-Україна".
Своєю постановою №237 Нацбанк розширив перелік активів, які використовуються для розрахунку нормативу адекватності регулятивного капіталу (Н2).
У цей перелік були додані іпотечні роздрібні кредити, що включаються до складу іпотечного покриття за іпотечними облігаціями, емітованими державними установами.
Ступінь ризику за ними при розрахунку нормативу визначений на рівні 35%. Ця норма поки не вступила в силу, але вже була схвалена в Міністерстві юстиції.
Документ НБУ створює банкам можливість поліпшити свій ключовий показник, оскільки чим нижче активи, тим краще адекватність капіталу.
"Іпотечні кредити в національній валюті зважуються при розрахунку адекватності капіталу на 50%, а в іноземній валюті - на 100%. При включенні іпотечних кредитів в забезпечення за іпотечними облігаціями вони проходять додаткову процедуру контролю: актуалізуються завдатки, здійснюється незалежний контроль емітентом облігацій, аудиторською компанією, управителем", - розповіла заступник голови правління Агентства з рефінансування житлових кредитів (АРЖК) Зінаїда Бєляєва.
АРЖК вже випустило іпотечні облігації на 500 млн гривень, з яких папери на 250 млн гривень вже розміщені серед інвесторів.
Забезпеченням за випущеними облігаціями виступили 7 тис викуплених іпотечних кредитів на загальну суму 615 млн гривень.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"