IT-компанії отримають більше податкових пільг
Українські IT-компанії отримають ще більші податкові пільги, ніж очікувалося.
Держагентство з питань науки, інновацій та інформатизації підготувало до другого читання редакції поправок до законопроектів "Про економічний експеримент щодо створення сприятливих умов для розвитку в Україні індустрії програмної продукції" та "Про спеціальний режим оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції", пише газета "Комерсант-Україна".
У Держагентстві відзначають, що зміни вже відправлені до парламенту, і законопроекти можуть бути прийняті до кінця квітня.
Основні поправки, внесені до другого читання, передбачають ще більше зниження податків для IT-бізнесу.
В Держінформнауки пропонують встановити ставку податку на прибуток в 5% на 2013-2015 роки, а потім один раз на три роки підвищувати її до 16%, тоді як раніше пропонувалося знизити ставку з 21% до 16%.
У довідці до документа пояснюється, що при його розробці враховувалися думки представників бізнесу, висловлені на зустрічі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим.
На зниження податку на прибуток взимку наполягали представники "Європейської бізнес асоціації", серед членів якої такі IT-компанії, як GlobalLogic Ukraine, Telesens International, Sigma Ukraine і SoftServe, проте в їхньому проекті пропонувалося закріпити податок на рівні 5% без подальшого підвищення.
Пропозиція щодо нових податкових пільг може викликати невдоволення Мінфіну, вважає Ігор Лисицький, віце-президент асоціації "Інформаційні технології України", до якої входять такі великі IT-компанії, як Сiklum, "Інком", "Міратех".
"Ми і так замахнулися на серйозне зниження єдиного соціального внеску і податку на доходи співробітників. Довелося довго пояснювати, що це в перспективі підвищить надходження до бюджету", - відзначає він.
У першому читанні було прийняте зниження ставки єдиного соціального внеску для співробітників компаній до 36,76% від розміру двох мінімальних зарплат, а ставки прибуткового податку - з 15% до 5%.
На думку авторів, це призведе до виведення зарплат із тіні і принесе бюджету додатково 6,8 млрд гривень за 5 років.
Один із спірних пунктів документа - закріплення за Держінформнауки повноважень щодо прийому заявок від компаній, які претендують на пільги.
В тексті законопроектів, прийнятих у першому читанні, цю функцію планувалося передати податковій. У довідці до документа наголошується, що на таких поправках наполягали самі податківці.
"Вони стверджували, що не мають необхідних компетенцій і не хотіли розширювати штат", - пояснює заступник голови комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Євген Царьков.