Золото подешевшало через статдані з Європи, США і КНР
Вартість золота за підсумками торгів понеділка знизилася на тлі неоднозначної статистики зі США і Європи, а також економічних прогнозів з Китаю, свідчать дані бірж.
Квітневий ф'ючерс на золото в Нью-Йорку на біржі Comex за підсумками торгів подешевшав на 0,3% - до 1703,9 долара за тройську унцію, передають "Риа новости".
Протягом торгів понеділка інвестори мали можливість відіграти статдані з Європи, згідно з якими композитний індекс ділової активності в галузі промислового виробництва та сфери послуг для 17 країн єврозони, що розраховується Markit Economics, за остаточною оцінкою, знизився в лютому до 49,3 пункту з 50,4 пункту в січні.
Аналітики очікували збереження індексу за лютий на первісній позначці в 49,7 пункту.
Крім того, не порадувало інвесторів заява прем'єра Китаю Веня Цзябао, що оповістив про раніше переглянутий у бік зниження до 7,5% з 8% прогноз по ВВП країни на 2012 рік.
У той же час краще прогнозів виявилися статдані зі США.
Так, обсяг промислових замовлень в США в січні 2012 року знизився на 1,0% в порівнянні з груднем 2011 року і становив 462,58 мільярда доларів.
Аналітики при цьому вважали, що показник знизиться на 1,5% після зростання на 1,1% в грудні 2011 року.
Індекс ділової активності в сфері послуг США в лютому збільшився на 0,5 відсоткового пункту - до 57,3% з 56,8% у січні, хоча прогнозувалося зниження показника до 56,2%.
"Ми бачимо додаткову корекцію на ринку золота, однак, імовірно, вона буде тимчасовою", - вважають аналітики Commerzbank, цитовані агентством MarketWatch.
Зростання цін на золото в 2011 році становило майже 10%, в лютому метал подешевшав на 1,7%.
В результаті одинадцятирічний період зростання вартості металу є найтривалішим, принаймні, з 1920 року.
Основними факторами підтримки вартості золота, яке розглядається інвесторами як більш надійна альтернатива нестабільним валютам і схильним до серйозних коливань акціям компаній, залишаються боргова криза в Європі і прискорення інфляції в різних країнах.