Польща думає добудувати нафтогін з Бродів до Плоцька без грошей ЄС
Учасники проекту створення Євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) на базі маршруту "Одеса-Броди-Плоцьк" можуть добудувати ділянку трубопроводу без додаткового фінансування Європейського Союзу.
Таку думку у Польщі висловив голова правління польської національної нафтотранспортної компанії PERN Przyjazn Роберт Сошинський, передає УНІАН.
"Ці кошти для нас дуже важливі, але вони не мають визначального значення для реалізації проекту", - сказав він, коментуючи шанси добудови трубопроводу до 2016 року.
Голова правління компанії, яка належить польському уряду, назвав "головною, але не єдиною проблемою" проекту, відсутність гарантій постачальників і покупців каспійської нафти, яку планується транспортувати по ЄАНТК.
За його словами, проведені попередні оцінки свідчать про рентабельність проекту в разі щорічного прокачування близько 20 мільйонів тонн нафти.
"Може виявитися, що проект за деяких умов буде економічно вигідним при менших обсягах, але на це питання зараз не можу однозначно відповісти, і ніхто цього не може зробити!, - сказав Сошинський.
"Про проект йдеться 20 років, але реально ми займається ним 4 роки", - зазначив він.
Сочинський сказав, що аналіз умов рентабельності транспортування нафти за маршрутом "Одеса-Броди-Плоцьк" продовжиться "принаймні ще 2 роки".
"Безумовно, якщо будуть прийняті рішення про реалізацію проекту, то партнери зроблять все для того, щоб одержати і використати ці кошти (Євросоюзу)", - відзначив глава PERN.
Раніше повідомлялося, що Польща може використати близько 120 мілйьонів євро, або 25% вартості добудови польської ділянки ЄАНТК, із коштів допомоги Євросоюзу, якщо знайде інші 75% фінансування проекту.
Ідея проекту будівництва євроазіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК) Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ виникла в середині 90 років. Вона передбачала будівництво нового транспортного коридору нафти, який дозволив би поставляти каспійську нафту в країни Західної та Центральної Європи.
Нафтопровід "Одеса-Броди" завдовжки 674 км і потужністю 9 мільйонів тонн на рік, який з`єднав морський нафтовий термінал (МНТ) "Южний" і систему магістральних нафтопроводів "Дружба" в районі міста Броди (Львівська обл.), було введено в експлуатацію в 2001 році.
Із самого початку він будувався для прокачування легкої каспійської нафти в Європі, проте до 2004 року простоював, а потім використовувався в реверсивному режимі (у напрямі терміналу "Южний").