В 2010 році НБУ збільшив емісію гривні в 6,4 разу
Обсяги чистої безготівкової емісії в 2010 році становили 35,5 мільярда гривень, що в 6,4 разу, або на 29,9 мільярда гривень більше, ніж в 2009 році.
Про це повідомив Національний банк України, передає "Дело".
Загалом 2010 року Національний банк емітував 128,6 мільярда гривень, що на 12,6 мільярда гривень, або на 8,9% менше, ніж у 2009 році.
Разом з тим вилучено регулятором з обігу - 93,2 мільярда гривень, це на 42,5 мільярда гривень, або на 31,4% менше, ніж роком раніше.
70,9% або 91,1 мільярда гривень з випущених в обіг Нацбанком коштів були емітовані через "валютний" канал, коли регулятор купував валюту для формування золотовалютних резервів.
Четверта частина емісії - 25,1% або 32,3 мільярда гривень, надходила в обіг через викуп облігацій внутрішньої держпозики.
Решта 5,2 мільярда гривень потрапили в обіг через кредити, надані регулятором банкам на підтримання їх ліквідності.
"Валютний" канал також був найбільш популярним при вилученні гривень з обороту - таким чином з економіки було "вийнято" 55,9 мільярда гривень, або 60% від загальної суми.
Через погашення держоблігацій НБУ вилучив з обігу 18,7 мільярда гривень. Ще 18,5 мільярда гривень становили погашення банками заборгованості перед НБУ за кредитами рефінансування.
Процедура емісії грошей в Україні строго регламентована. Вона здійснюється виключно в безготівковій формі шляхом зарахування відповідної суми коштів на кореспондентські рахунки українських банків в НБУ.
Коли ж гроші вилучаються з обігу, то відповідна сума, навпаки, списується з цих рахунків.
Готівкові гроші випускаються в обіг або вилучаються з обігу виключно в обмін на безготівкові. На загальний обсяг грошей в обігу операції перетворення безготівкових коштів у готівку не впливають.
Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"