Бізнес почав менше довіряти гривні
Український Бiзнес в другому кварталi 2011 року погіршив свої девальвацiйнi очiкування.
Про це повiдомляє Нацiональний банк з посиланням на результати чергового опитування керівників підприємств.
"У другому кварталi 2011 року очiкування щодо курсової стабiльностi в наступнi 12 мiсяцiв послабилися: незмiнностi курсу гривнi до долара США очiкують 46,7% респондентiв порiвняно з 52,0% у попередньому кварталi. Зросла частка респондентiв, якi прогнозують здешевлення гривнi щодо долара та євро", - повідомляє банк.
Згідно з повідомлянням, інфляційні очікування після зростання в минулому кварталі незначно знизилися та становили в середньому 14,5% на наступні 12 місяців порівняно з 14,7% у першому кварталі 2011 року.
"Зростання споживчих цін, на думку респондентів, в основному обумовлюється зростанням витрат на виробництво, зокрема, цін на енергоносії. Вплив коливань обмінного курсу гривні та дій Національного банку на інфляційні процеси оцінюється як незначний", - зазначають у Арбузова.
НБУ підкреслює, що в цілому респонденти передбачають продовження економічного зростання.Окрім того, згідно з результатами опитування, респонденти продовжують негативно оцінювати поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств, хоча негативний баланс очікувань зменшився і становив -2,9% порівняно з -6,7% у першому кварталі 2011 року.
Індекс ділових очікувань підприємств2 у другому кварталі 2011 року зменшився і становив 120,2% порівняно з 123,2% у попередньому кварталі.
У наступні 12 місяців респонденти менш впевнено очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, зростання загальних обсягів реалізації виробленої продукції, зайнятості, інвестицій.
"Переважна більшість респондентів очікують зростання цін на товари і послуги, які купує підприємство, та на продукцію власного виробництва в наступні 12 місяців. Продовжиться також зростання виробничих витрат, проте витрати на оплату праці найманих працівників зростатимуть повільніше. Зростання цін на сировину і матеріали та на енергоносії залишаються найвпливовішими чинниками змін вихідних цін", - повідомляє НБУ.
В опитуванні взяли участь 1 199 підприємств з усіх регіонів країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.
Надані результати є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України у травні 2011 року і не є оцінками Національного банку.