Українська правда

Черновецький віддав землю парламенту австрійцям

17 березня 2011, 17:00

Оточення Черновецького має намір зберегти за собою велику ділянку землі в центрі Києва, яка раніше належала Верховній раді.

Спірна територія, площею майже два гектари, розташована на Подолі по вул. Глибочицька 73-77, пише "Дело".

Ще в 1986 році вона була відведена для будівництва автобази президії Верховної ради УРСР.

Витративши на підготовчі роботи 5 млн. доларів, у 1989 році влада заморозила будівництво.

З тих пір обгороджена ділянка заросла деревами і кущами. Про покинуту землю згадали лише в 2001 році.

Правда, замість автобази керівництво парламенту прийняло рішення побудувати по вулиці Глибочицькій, 73-97 житловий будинок для народних депутатів і співробітників парламенту.

Ділянка на Подолі повинна була частково вирішити квартирне питання для двох сотень сімей.

Передбачалося, що там будуть побудовані два будинки: один на 205 квартир - для потреб Верховної ради, другий на 163 квартири мав відійти "Кіївмiськбуду".

Цей будівельний холдинг близько 10 років тому отримав статус замовника, інвестора і генпідрядника.

Пізніше "Кіївмiськбуд" змінив проект і збільшив поверховість та кількість квартир у своєму будинку зі 163 до 346.

Однак у 2007 році Київрада проголосувала за передачу цієї ділянки комерційній компанії "ВК-Брок".

З 2004 року до середини 2006 року директором цієї фірми був Євген Шевчук, який згодом обійняв посаду начальника управління з питань комунального майна, приватизації та підприємництва Шевченківської району Києва.

Скандальна ділянка знаходиться саме в цьому адміністративному районі. У 2006 році Шевчук обирається депутатом Шевченківської райради, де керує фракцією блоку мера Леоніда Черновецького.

Після того, як в 2007 році Київрада проголосувала за продаж приватній фірмі цієї ділянки, Верховна рада звернулася до суду.

За три роки адміністративні та господарські суди Києва встигли провести понад десяток засідань з цього спору.

Проміжні рішення поперемінно приймалися на користь то однієї, то іншої сторони.

Одне з останніх рішень було прийнято Вищою Госпсудом Києва в грудні 2010 року, за яким рішення Київради про продаж землі і наступний договір купівлі-продажу були визнані незаконними.

Однак, тріумф виявився тимчасовим. Як встановила прокуратура Києва, яка також була вимушена вступити в судову війну, ще в середині 2009 року компанія "ВК-Брок" віддала спірну ділянку в іпотеку австрійському "Ерсте-Банку".

В даний час прокуратура через суд домагається визнання договору іпотеки земельної ділянки недійсним, а також наполягає на тому, щоб на спірні гектари було накладено арешт.

У свою чергу Верховна рада не стала чекати завершення судового розгляду і вже на 2011 рік заклала у свій бюджет кілька мільйонів гривень на розробку проектно-кошторисної документації - для забудови земельної ділянки на вулиці Глибочицькій.

КМДА корупція парламент земля