Кому дістануться фоловери Обами?
Білий Дім у своєму нещодавньому блог-пості назвав Барака Обаму першим президентом соціальних мереж. Адже саме він першим з президентів завів твіттер-акаунт @POTUS (абревіатура від President Of The United States), першим відповідав на питання громадян у Ютубі, першим вів пряму трансляцію у Фейсбуці з Овального кабінету.
Але вже 8 листопада 2016 року громадяни США оберуть нового 45 президента. Що ж відбудеться з офіційними акаунтами Білого дому та його тимчасових мешканців? І як реагувати на ці зміни мільйонам фоловерів цих акаунтів. Так, зараз за акаунтом @POTUS слідкує понад 11,1 млн підписників.
Співробітники управління справами президента вперше в історії зіткнулись з таким завданням. І вони самі не до кінця впевнені, як правильно вчинити з такою діджитал-спадщиною. Навіть в пості, який інформує про плани щодо акаунтів, є заклик до читачів вносити свої пропозиції.
Окрім зміни титульного власника таких офіційних акаунтів, треба визначитись, що робити й з контентом — за час президентства було згенеровано тисячі коротких текстів, мільйони фото та години відео. Цей контент поширювавася та зберігався виключно через соціальні мережі.
На даний момент плани у головного діджитал офіцера Білого Дому наступні.
Після 20 січня 2017 поточні твіти акаунту @POTUS, а їх трохи більше 300, будуть переведені на новий акаунт @POTUS44, доступні для перегляду, але "заархівовані" — нові твіти не з’являтимуться.
Новий президент отримає доступ до акаунту @POTUS з чистого листа. Хоча не зовісм з чистого — з акаунту будуть видалені лише твіти, новий власник "у спадщину" отримає підписників, які, звичайно, можуть відписатись.
Саме так нова адміністрація президента отримає доступ і до акаунтів в Інстаграм, Снепчат та Фейсбук — з чистими таймлайнами, проте із збереженою базою підписників.
Пост про святкування індійського свята Дівалі зібрав у Фейсбуці понад 200 тисяч реакцій
Поточні акаунти, твіти, пости ключових чиновників чинної адміністрації — віце президента Джо Байдена та навіть Першої Леді Мішель Обами — також будуть переведені на акаунти з приставкою 44 (@VP44, @FLOTUS44, @WhiteHouse44 тощо, і будуть доступні для перегляду онлайн, але закритими для нових постів.
Саме так адміністрація заархівує поточні петиції й на платформі We The People, яких на даний момент понад 470 тисяч.
Питанням переносу та збереження цих даних буде займатись окремий орган — Національне управління архівів та документації. Слід зазначити, що у Національних архівах зберігаються оригінали таких основоположних історичних документів, як Декларація незалежності США, Конституція США, Білль про права тощо. Тепер до них додадуться твіти та репости.
У кандидатів на пост 45 президента США Дональна Трампа (@realDonaldTrump) та Хіларі Клінтон (@HillaryClinton) на даний момент 12.8 млн та 10.1 млн фоловерів у твіттері відповідно. Для порівняння — у твіттера Петра Порошенка (@poroshenko) - менше мільйона.
Королевами соцмереж прийнято вважати відомих співачок із сумнівними вокальними якостями, тому кількість фоловерів у Твіттері — не найбільш об'єктивний рейтинг. Тим не менш Барак Обама веде окремий особистий акаунт і стабільно займає з ним перші позиції рейтингів за кількістю підписників.
У топ-50 серед поп-співаків та зірок футболу компанію з політиків йому складає лише Прем'єр міністр Індії Наренда Моді, який на 42 місці. Також у твіттері за Обамою слідкують вдесятеро більше людей, ніж за понтифіком Франциском.
На даний момент у особистого твітера Обами @BarackObama — 78,5 млн фоловерів. У рейтингу він на 4 сходинці.
Що трапиться саме з цим акаунтом — Білий Дім не повідомляє.