СПЕЦПРОЄКТ

Кошти в безпеці

За підтримки USAID

Про проєкт:

Під час повномасштабної війни, яка триває вже майже два роки, українці та українки продовжують вкладати кошти у вітчизняні банки. Починаючи з лютого 2022 року сума коштів на рахунках фізичних осіб постійно зростає, і уже сягнула рекордних 1,1 трлн грн. 

Вклади у банках залишаються найбезпечнішим інструментом збереження заощаджень. Зокрема і тому, що відповідно до законодавства, на час воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування чи припинення в Україна діє норма про 100% відшкодування за банківськими вкладами. 

 Як і завдяки чому працюють ці гарантії? Чому після Перемоги гарантії за вкладами знову обмежать?


Кошти в безпеці – спецпроєкт Економічної правди спільно з USAID, детально розповість про систему гарантування вкладів, залучивши до цього провідних експертів країни.

Цей спецпроєкт створено за підтримки Проєкту USAID "Реформування фінансового сектору". Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, Проєкту USAID "Реформування фінансового сектору" або уряду США.

25 років української системи гарантування вкладів у 25 фактах

"Економічна правда" у серії статей розповідає про роботу Фонду гарантування – організації, яка відшкодовує гарантовані вклади фізичним особам, акумулює кошти для розрахунку з кредиторами банків, виводить збанкрутілі банки з ринку.

Система гарантування вкладів на шляху до євростандартів

Система гарантування вкладів в Україні подолала більше великих криз, ніж у будь-якій іншій європейській країні.

Що і як продає Фонд гарантування вкладів

Починаючи з 2012 року, на тлі вторгнення росії у 2014 році та розгортання повномасштабної війни у 2022-му, з банківського ринку України було виведено майже дві третини всіх банків.

Банки воєнного часу: хто захищає вклади населення

Починаючи з 2012 року, на тлі вторгнення росії у 2014 році та розгортання повномасштабної війни у 2022-му, з банківського ринку України було виведено майже дві третини всіх банків. Кількість установ скоротилася зі 179 до 63 станом на жовтень поточного року.