"Зелена" енергетика є пріоритетом у перемовинах зі Світовим банком
Питання "зеленої" енергетики є одним з основних у перемовинах України зі Світовим банком, уряд розглядає зміни до умов ринку для уникнення боргів перед генерацією у майбутньому.
Про це віцепрем’єр - міністр економіки Олексій Любченко та міністр енергетики Герман Галущенко розповіли під час засідання Верховної Ради.
"Альтернативна енергетика - це дійсно пріоритет. Нещодавно у мене була зустріч з головою Світового банку, який відповідає за Україну. Ми домовилися розробити нову п'ятирічну стратегію, адже концепція розвитку і співпраці України з СБ закінчується в кінці цього року", – пояснив Любченко.
Він додав, що питання виконання Україною взятих зобов'язань щодо "зеленої" генерації розглядається як питання номер один у співпраці з Банком. Крім "зелених", обговорюється декарбонізація та інші екологічні аспекти.
Як пояснив Галущенко, у ситуації з виробниками відновлюваної енергії є дві складові: минулі борги та виникнення нових.
"Перше – це ті борги, які утворилися у минулий період, і зараз ми розглядаємо декілька опцій їхнього погашення", пояснив він. Однією з опцій очільник Міненерго назвав випуск "зелених" облігацій Укренерго.
"Друге – виникнення нових боргів, які в цьому році вже з'явилася. Якраз ми працюємо над механізмом зміни умов роботи ринку таким чином, аби ті борги в подальшому взагалі не утворювалися", – розповів про плани відомства Галущенко.
Нагадуємо:
Раніше повідомлялось, що держгарантії розглядаються як спосіб для забезпечення виконання боргових зобов'язань "по зеленим кредитам" в проєкті держбюджету-2021.
Державний "Гарантований покупець" отримав та виплатив останній мільярд з коштів, отриманих від Укренерго – розрахунки з зеленою генерацією за 2020 рік становлять 66%.
Виробники енергії з відновлюваних джерел енергії заявили, що за підсумками першого кварталу уряд виконав свої зобов’язання за Меморандумом менш як на половину, а виплати надходять не усім виробникам через судові процеси.
Кабінет Міністрів постановив виділити у 2020 році держгарантії "Укренерго" сумою до 11,3 мільярда гривень для погашення боргів перед виробниками зеленої енергетики.
Економічна правда