ГПУ: серед повернутих корупційних коштів - жодної копійки "Сім'ї"
За весь минулий рік в український бюджет було повернуто близько 300 тисяч гривень "корупційних коштів", але грошей "Сім'ї" Януковича серед них немає.
Про це заявив заступник генерального прокурора Віталій Касько в інтерв'юЛІГА.net.
Коментуючи повідомлення про те, що минулого року в Україну вдалося повернути 8 тис. грн. коштів режиму Януковича, Касько пояснив: "Все, що повернули, не стосується активів колишніх чиновників".
За його словами, з самої цією цифрою "цікаво йдуть справи": у бюджеті є статті, які стосуються повернення коштів, отриманих в результаті будь-якої корупції.
"Депутата сільської ради, міліціонера, прокурора. І рішення про те, на якій саме рахунок/статтю бюджету їх направляти після конфіскації, ухвалює виконавча служба. Насправді, таких коштів на підставі вироків суду у минулому році було близько 300 тисяч гривень. Не 8 тисяч, звичайно, але теж смішна сума, враховуючи рівень корупції в Україні", - зазначив Касько.
При цьому він заявив, що з цих 300 тисяч "немає ні копійки коштів колишніх чиновників".
"Тому ці включення в бюджет щороку запланованих мільярдів - популізм. Будь-якому фахівцеві відомо, що в цей період заарештовані за кордоном кошти чиновників епохи Януковича в країну не повернуться", - додав заступник генпрокурора.
На питання, чи означає це, що на даний момент ні копійки з активів Януковича не повернуто, Касько відповів: "Ні. Тому що на сьогоднішній день немає жодного обвинувального вироку українського суду по колишніх чиновниках зі списку санкцій. Навіть першої інстанції. Не кажучи вже про вироки, що вступили в силу. Жодного", - підсумував Касько.
Як відомо, у 2015 році українські правоохоронні органи конфіскували коштів та майна, які були привласнені корупціонерами, на суму 100 100 гривень.
Планувалося, що сума мала бути в тисячі разів більшою і сягнути 1,5 мільярди гривень відповідно до закону "Про Держбюджет на 2015 рік", однак Генпрокуратура "не справляється зі складними міжнародними справами".
Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд звертався до органів прокуратури і правоохоронних органів з тим, щоб завершити справу про фактичну конфіскацію близько 1,5 млрд доларів активів режиму Януковича, які арештовані рішенням Держфінмоніторингу і судовим рішенням, які зараз перебувають безпосередньо в Україні.
"Сума в розмірі 1,5 мільярди доларів уже фактично є частиною закону про бюджет. Це кошти, які ідуть від конфіскату безпосередньо в доходи державного бюджету", - заявив Яценюк.