Європа цінує українські вітроагрегати
Українська мала вітроенергетика вибилася в лідери за динамікою розвитку серед країн СНД.
Такими є підсумки дослідження Української вітроенергетичної асоціації, повідомляють "Экономические известия".
Більше того Україна, за цими даними, кількістю вітряків уже випередила деяких європейських сусідів. За останні півтора року кількість встановлених вітроагрегатів подвоїлася.
"Основними замовниками є власники заміських котеджів, ферм, баз відпочинку - хто віддалений від енергомережі", - зазначає начальник відділу альтернативної енергетики компанії "Греса-Груп" Ігор Капуціан.
Споживачами вітрогенераторів малої потужності, за свідченнями учасників ринку, є ті, хто ними страхується на випадок перебоїв із електропостачанням. Попит з боку таких замовників особливо виріс у 2009 року.
За даними дослідження, за роки незалежності України в ній поставлено 1170 вітроагрегатів потужністю до 10 кВт.
"При цьому половину встановили за останні півтора року", - підкреслює глава УВЕА Андрій Конеченков.
Як говорить фахівець, сумарна встановлена потужність діючих у країні вітроустановок досягає 1200 кВт.
"Хоча на ринку представлена техніка і китайська, і європейська, та все ж таки більше 50% вітрових установок потужністю до 10 кВт, припадає на українського виробника", - підкреслює Капуціан.
За його словами, наше обладнання стало йти й на експорт: Українські вітроагрегати вже працюють у Польщі, Німеччині, Угорщині, Македонії.
"Все одно без державного заохочення використання агрегатів у народі, сподіватися на стрибкоподібне зростання - невиправданий оптимізм", - вважає гендиректор одеської компанії, що імпортує вітрове обладнання.