Українська правда

Справу Богуслаєва скерували до суду: експрезиденту "Мотор Січ" загрожує 15 років в’язниці

Анастасія Жарикова — 18 жовтня 2023, 14:10
Справу Богуслаєва скерували до суду: експрезиденту Мотор Січ загрожує 15 років в’язниці
 
getty images

Cлужба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершили слідство та передали до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ "Мотор Січ" В’ячеслава Богуслаєва та директора зовнішньоторговельного департаменту компанії Олега Дзюби. Обидва підозрюються в колабораційній діяльності.

Про це повідомляють пресслужба ОГП та СБУ.

Слідство встановило, що обвинуваченні з грудня 2017 року по жовтень 2022 року налагодили господарську діяльність відокремленого підрозділу АТ "Мотор Січ" – Сніжнянського машинобудівного заводу на тимчасово окупованій території в м. Сніжне Донецької області. 

"Своїми діями вони сприяли терористичній організації "днр". Сплачували на її користь грошові кошти під виглядом, так званих "податків" та "митних платежів". За посередництва підконтрольних комерційних структур, зареєстрованих в іноземній юрисдикції, АТ "Мотор Січ" через іноземні юридичні особи поставляла сировину, а отримувала запчастини для авіаційних двигунів", - зазначили в ОГП.

На початку великої війни Богуслаєв та Дзюба організували поставки товарів виробництва АТ "Мотор Січ" для ВПК РФ, а саме корпорації "Ростех", за посередництва іноземної юрособи на понад 72 млн грн. А саме запасні частини для капітального ремонту авіадвигунів.
Також, вже після початку великої війни обвинувачені готували для поставки ворогу 128 авіаційних двигунів виробництва АТ "Мотор Січ" загальною вартістю майже 2,5 млрд грн та у травні 2022 року фактично поставили ворогу 7 авіаційних двигунів на суму понад 136 млн грн.

У квітні 2022 року Богуслаєв перешкоджав законній діяльності українських військовослужбовців, а саме навмисно заблокував поставку гелікоптера для потреб Головного управління розвідки Міноборони

Обом обвинуваченим інкриміновано колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору, надання сприяння терористичній організації. Богуслаєва також звинувачують у перешкоджанні діяльності військових формувань в особливий період.

У СБУ додали, що в межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд гривень.

Так, було арештовано кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців та їхнє майно, яке вони здобули злочинним шляхом і оформили на своїх родичів за кордоном.

Читайте також: Недоторканий "дід" та його дітище. Як Богуслаєв і "Мотор Січ" працювали на Росію

Нагадуємо:

23 жовтня Служба безпеки України повідомила про затримання президента АТ "Мотор Січ" та начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності цього підприємства: їм оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору. За матеріалами слідства, ці посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації "Ростех".

Журналісти-розслідувачі "Схем" опублікували, докази наявності у В'ячеслава Богуслаєва російського паспорту. Адвокат Богуслаєва підтвердив, що у нього дійсно є російський паспорт.

На початку листопада держава відчужила "Мотор Січ" та передала її в управління Міноборони.

Українське стратегічне підприємство "Мотор Січ" під керівництвом В'ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у роботі на РФ і в колабораційній діяльності, продавало авіаційні двигуни підсанкційним компаніям з Ірану.

Економічна правда

війна прокуратура СБУ Мотор Січ