Fitch може визнати дефолт за білоруськими єврооблігаціями: ключова дата – 13 липня
Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг Білорусі в іноземній валюті з рівня ССС до переддефолтного С, що означає початок дефолту або процесу, подібного до дефолту, або бездіяльність емітента.
Про це йдеться у повідомленні Fitch.
Так агентство відреагувало на нещодавнє рішення білоруського уряду та Мінфіну виконувати зобов'язання щодо єврооблігацій у білоруських рублях
"Зниження рейтингу послідувало за оголошенням Міністерством фінансів 29 червня про спільну постанову Ради міністрів та Національного банку Білорусі про те, що платежі з єврооблігацій у доларах США натомість будуть переводитись у білоруських рублях на рахунок у "Беларусбанку", доступний платіжному агенту.
Перший платіж у місцевій валюті для виплати відсотків за єврооблігаціями 2027 року в доларах було здійснено 29 червня. Це суперечить документації щодо облігацій, яка не допускає розрахунків в альтернативних валютах", - заявили в агентстві.
Fitch зазначає, що пільговий період з цього платежу спливає 13 липня. Якщо його не буде зроблено відповідно до умов емісії, то агентство вважатиме це дефолтом і здійснить відповідні рейтингові дії.
Дефолтом Fitch також вважатиме обмін єврооблігацій на держоблігації, розміщені на внутрішньому ринку, номіновані в доларах, але розрахунки за якими вестимуться у білоруських рублях.
Читайте також: Економіка Лукашенка. Як Білорусь за два роки втратила все, що будувала 10 років
Нагадаємо:
Білорусь вперше провела платіж за єврооблігаціями у національній валюті - білоруських рублях: йдеться про випуск Belarus-27 на загальну суму $22,9 млн.
У Білорусі заявили, що виконуватимуть боргові зобов'язання щодо єврооблігацій у білоруських рублях через неможливість проведення платежів в інвалюті у зв'язку із західними санкціями.
Наразі в обігу перебуває 5 випусків білоруських євробондів на загальну суму 3,25 млрд дол.
Востаннє Білорусь виходила на ринок єврооблігацій у червні 2020 року, коли розмістила 5-річні євробонди на 500 млн дол під 6,125% і 10-річні на 750 млн дол під 6,375%.
У серпні Білорусь має виплатити купон одразу за чотирма випусками облігацій на загальну суму майже 85 млн дол.
Економічна правда
"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим, і які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут