Які вакансії та зарплати для українців пропонують за кордоном – дослідження

Понеділок, 18 липня 2022, 13:30 -


Інновації в дії
Unkel/ullstein bild via Getty Images

У категорії "Робота за кордоном" роботодавці найчастіше шукають пакувальників/фасувальників, різноробів, водіїв.

Про це йдеться у результатах дослідження OLX.

До переліку найпопулярніших вакансій також входять швачка, оператор, збирач, будівельник, доглядальниця, сортувальник та прибиральник.

За даними НБУ, у травні грошові перекази в Україну перевищили довоєнний рівень з огляду на активне працевлаштування українців за кордоном. Це означає, що роботодавці інших країн продовжують наймати наших співробітників.

Ще до війни найбільша кількість пропозицій у категорії "Робота за кордоном" на OLX була в європейських країнах та Ізраїлі. У липні ця тенденція збереглася.

Найбільше оголошень – про роботу у Польщі. Кількість вакансій у сусідній країні перевищує сумарну кількість публікацій в решті десятка країн-лідерів за кількістю оголошень, а порівняно з квітнем взагалі – пропозицій у 2,5 рази більше. Також багато вакансій продовжують пропонувати в Ізраїлі.

Найбільше українцям платять за роботу в США – понад 110 тис. грн на місяць, Канаді (95 тис. грн), Норвегії (90 тис. грн) та Ізраїлі (85 тис. грн).

Найнижчу середню зарплату в Європі пропонують у Болгарії (20,2 тис. грн), Угорщині (24,5 тис. грн) та у Греції (27,5 тис. грн).

Найбільше українці за кордоном можуть претендувати на роботу різноробочими, також чимало вакансій є на виробництві та транспортній сфері. Безумовний лідер за кількістю оголошень на OLX – робота пакувальником/фасувальником. За неї, залежно від країни, можуть пропонувати від 28 тис. грн у Литві до 57,8 тис. грн у Нідерландах.

Також серед найпоширеніших – варіанти для різноробів із зарплатою від 31 тис. грн до 87,6 тис. грн, а також вакансії для водіїв із зарплатою від 39,5 до 81,5 тис. грн.

Рекомендуємо почитати: Знайти роботу під час війни. Як змінився ринок праці в Україні

Камінний хрест на демографії. Скільки людей втратить Україна та як зупинити міграцію?

Економічна правда