Українська правда

Міжнародна рада по зерну зробила крок до виключення Росії зі свого складу

Олексій Павлиш — 10 квітня 2022, 15:21

Міжнародна рада по зерну (International Grains Council) схвалила декларацію, якою засудила російську агресію проти України та закликала РФ вивести свої війська з української території.

Документ ухвалили на позачерговому засіданні ради, ініційованому Україною та підтриманому 5 членами цієї міжнародної організації - ЄС, Канадою, США, Швейцарією та Японією, повідомляє Мінекономіки України.

"Засідання проходило під головуванням заступника міністра економіки України – торгового представника України Тараса Качки, обраного головою цієї міжнародної організації на 2021-2022 роки. Україну на засіданні також представляли співробітники Мінекономіки та посольства України у Великій Британії.

Основною метою засідання було засудження повномасштабної війни рф проти України, обговорення руйнівних наслідків російської збройної агресії для світового ринку торгівлі зерном та світової продовольчої безпеки", - йдеться у повідомленні.

За результатами засідання вперше в історії МРЗ прийняли декларацію, у якій дії одного з членів МРЗ були визнані несумісними із положеннями Конвенції про торгівлю зерном 1995 року.

Декларацією засуджується повномасштабна військова російська агресія проти України та закликається до негайного її припинення і виведення усіх військ з території України.

Документ підтримала абсолютна більшість присутніх членів МРЗ, як країн-експортерів (94% голосів), так і країн-імпортерів (82% голосів).

Прийняття такої декларації може слугувати у подальшому для виключення РФ із Міжнародної ради по зерну.

За оцінкою заступника міністра економіки України Тараса Качки, російська агресія проти України вплине приблизно на 25% світової торгівлі зерновими і спричинить серйозні наслідки, включаючи скорочення пропозиції, зростання світових цін, продовольчу інфляцію та погіршення доступності продуктів харчування в країнах-імпортерах, особливо пшениці.

"При цьому росія, окрім того, що блокує українські порти, сама запроваджує обмеження на експорт зерна та мінеральних добрив. Це вже вплинуло на світові ціни та безумовно матиме вплив на майбутні врожаї, що відобразиться на його ціні та доступності. Такі дії агресора – це свідома провокація, спрямована на те, щоб поставити світ у залежність від рф", - заявив Качка.

"Водночас представник України запевнив світову спільноту, що Україна, одночасно відстоюючи свій суверенітет і цілісність, продовжує закладати гарантії продовольчої безпеки і цілісності в регіоні та світі", - додають в Мінекономіки.

"Незважаючи на бомби і міни окупантів, ми почали цей посівний сезон, а також продовжуємо шукати шляхи виконання наших міжнародних зобов'язань, а саме способи доставки зерна споживачам у світі", - заявив Качка.

Міжнародна рада по зерну - міжурядова організація, діяльність якої покликана сприяти розвитку і зміцненню міжнародного співробітництва в сфері зернових культур між країнами-експортерами та імпортерами зерна. Членами ради є 29 країн та ЄС.

Економічна правда

"Економічна правда" тепер у Telegram. Ми відстежуємо, як швидко падає путінський режим та які компанії приєднуються до бойкоту агресора. Підписатися можна тут.

війна Росія зерно Мінекономіки Україна