Українська правда

АМКУ оштрафував компанію з орбіти Микитася, яка будує Шулявську розв’язку

8 травня 2019, 10:48
 

Антимонопольний комітет України оштрафував дві компанії з орбіти народного депутата та столичного забудовника Максима Микитася за антиконкурентні узгоджені дії під час тендерів на будівництво лікарні Амосова та гімназії у Києві на загальну суму майже 150 мільйонів гривень із забороною брати участь у тендерах строком на три роки.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"​Сьогодні нарешті ми ухвалили рішення щодо змови двох компаній корпорації "​Укрбуд"​, а саме: ТОВ "​Спецбудплюс"​ і компанії "​Північно-український будівельний альянс"​ щодо змови на торгах –​ це лікарня Амосова і торги щодо реконструкції гімназії Бойченка на загальну суму порядка 3 мільярдів гривень. Київським обласним територіальним відділенням було зібрано докази, цих доказів достатньо, в сукупності доказів було повністю доведено вину та змову цих двох компаній"​, –​ заявив голова Київського територіального відділення Антимонопольного комітету Олексій Хмельницький.

Присутні на засіданні представники "Північно-українського будівельного альянсу"​ в коментарі журналістам заявили, що оскаржуватимуть це рішення.

В АМКУ також підозрюють змову між двома вищезгаданими компаніями під час проведення тендеру на ремонт Шулявського мосту. Раніше комітет вже відкрив справу за ознаками "антиконкурентних узгоджених дій". За словами Хмельницького, рішення АМКУ може бути наприкінці травня.

"Там докази схожі, але є ще докази, які нам надали правоохоронні органи. По Шулявському мосту надіслані подання з попередніми висновками, це є проекти рішень, одна компанія вже їх отримала, іншій компанії або сьогодні вручили або вона отримає на днях, –​ пояснив Хмельницький. –​ Із цього моменту в них буде 10 днів на надання заперечень, після чого ми їх вивчимо і призначимо колегію для розгляду цього питання. Я планую, що це буде кінець травня –​ початок червня", –​ додав він.

Розслідувати ймовірну змову на тендері щодо Шулявської розв'язки Антимонопольний комітет розпочав ще в серпні 2018 року – після виходу розслідування "Схем". Зокрема, у відомстві звернули увагу на різницю між пропозиціями фіналістів тендеру – "Спецбуд–плюс" і "Північно-український будівельний альянс" з орбіти народного депутата Максима Микитася – всього у тисячу гривень, а також на підроблений відгук-рекомендацію "Спецбуд-плюс" про успішне виконання схожого ремонту. Водночас, підкреслює Хмельницький, дві інші компанії через низку невідповідностей у документах до аукціону взагалі не допустили.

Окрім того, в Антимонопольному комітеті виявили, що IP-адреси, з яких компанії-фіналісти конкурсу "Спецбуд-плюс" та "Північно-український будівельний альянс" виходили на аукціон, належать одному провайдеру та майже ідентичні. Також в АМКУ встановили, що фірма "Спецбуд-плюс" надала переможцю безвідсоткову поворотну фінансову допомогу в розмірі 5 мільйонів гривень із строком повернення до 2023 року.

Раніше програма "Схеми" повідомляла, що до фінального аукціону на ремонт Шулявського мосту допустили дві фірми, які мають фінансові зв’язки з одним народним депутатом – Максимом Микитасем, а під час аукціону фірма із меншою ставкою через невідомі причини віддала свій перший крок. Це може свідчити про те, що компанії пов’язані між собою, а тендер був формальним, йдеться у розслідуванні.​

Максим Микитась у минулому відомий столичний забудовник, який, як фіксували "Схеми", літав разом із мером Києва Віталієм Кличком на одному чартерному літаку. Також Віталій Кличко публічно виступав на захист скандального будівництва фірми Микитася "Укрбуд" – "Сонячної Рів’єри".

Сам Кличко в коментарі "Схемам" заперечив зв’язки із Микитасем: "У мене товаришів немає (в тому), що стосується роботи Київської мерії".

На дані про те, що тендер відбувся із порушеннями, міський голова відповів так: "Якщо у вас є така інформація, звертайтеся до правоохоронних органів, це їхнє питання контролювати, щоб ні в якому разі не було корупційної складової. Я не можу слідкувати за кожним тендером, який проходить".

Нагадаємо:

Шулявський міст частково обвалився 27 лютого 2017 року. 

У липні 2018 року КМДА затвердила проект реконструкції транспортної розв'язки на перетині проспекту Перемоги з вулицею Гетьмана, який передбачає будівництво транспортної розв'язки з трьома з'їздами. 

Загальна кошторисна вартість будівництва станом на червень 2018 року становила 830 мільйонів гривень.

Київ АМКУ