Українська правда

У Нацкомісії планують провести незалежний аудит "Енергоатому" за рахунок споживачів

5 жовтня 2018, 14:12

НКРЕКП планує ініціювати forensic аудит НАЕК "Енергоатом", який проведе представник аудиторів "великої четвірки".

Про це повідомила голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Оксана Кривенко на своїй сторінці у Facebook.

"Ситуація у держкомпанії стає загрозливою. Цього тижня СБУ виявила факти корупції на ЗАЕС – чиновники купили запчастини для систем тестування надійності роботи реакторних відділень лише на папері. Ми спостерігаємо системну корупцію, крадіжки та нецільове використання коштів", - повідомила Кривенко.

"Керівництво "Енергоатому" вимагає в Нацкомісії врахувати у тарифі збільшення на 70% фінансових витрат компанії, мотивуючи це необхідністю сплачувати відсотки за банківськими кредитами. Хочу запитати: на що беруться ці кредити?", - поставила питання голова НКРЕКП.

Вона заявила, що комісії відомо про кредит у мільярд гривень.

"Але кредитна заборгованість компанії збільшилась не на 1 млрд. грн, а на 4,6 млрд", - стверджує Кривенко.

"Упевнена, що forensic аудит "Енергоатому", який проведе представник аудиторів "великої четвірки", дасть відповіді на дуже багато запитань", - резюмувала вона.

"Нацкомісія готова включити кошти на проведення аудиту в тариф. Не маю сумнівів, що споживачам ці кошти повернуться у десятикратному обсязі", - зазначила Кривенко.

Конфлікт між "Енергоатомом" і регулятором вийшов в публічну площину після проведених 21 вересня 2018 року комітетських слухань у Верховній Раді, присвячених 100 дням роботи нового складу комісії.

Глава НАЕК Юрій Недашковський і ряд народних депутатів розкритикували дії НКРЕКП в частині відмови змінити формулу розрахунку ціни вугілля при визначенні оптової ринкової ціни ("Роттердам +") і неготовність переглядати в бік підвищення тариф для атомної генерації.

Тим часом директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що фахівці, які були залучені до розслідування справи "Роттердам+", підтвердили переплату у 15 мільярдів гривень, однак слідство не виключає можливості тиску на експертів.

Енергоатом НКРЕ