Облгази перевірять на предмет зловживань при установці лічильників газу
Антимонопольний комітет перевірить, чи не зловживають облгази вимогою встановлення лічильників природного газу з дистанційним передаванням даних.
Про це повідомляє прес-служба АМКУ.
Малий і середній бізнес, а також бюджетні установи повинні встановити нові лічильники обліку природного газу, які дозволять вести автоматичний облік споживання газу. Така вимога передбачена в Кодексі газорозподільних систем.
Автоматизований облік потрібен для впровадження добового балансування газу і подальшої лібералізації ринку природного газу в Україні.
Однак комітет отримав безліч скарг від підприємців на дії облгазів при установці нових лічильників. Також підприємці скаржаться на дорожнечу нових лічильників.
У зв'язку з чим, АМКУ почав дослідження на ринку розподілу природного газу.
Територіальним відділенням комітету доручено перевірити, чи вимагають облгази купувати нові лічильники у конкретного постачальника і/або виробника з чітко визначеними технічними параметрами.
Також, необхідно перевірити, чи не нав'язують облгази певне коло підрядників по установці лічильників.
Крім цього, необхідно провести моніторинг цін на лічильники і послуги з їх встановлення (монтаж засобів дистанційної передачі даних, налаштування каналів зв'язку і передачі даних і перевірка достовірності переданих даних).
Якщо будуть виявлені порушення законодавства про конкуренцію, комітет пообіцяв вжити заходів.
Нагадаємо, з 1 серпня 2018 року в Україні має запрацювати добове балансування природного газу. Оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз" з осені 2017 року тестував спеціальну платформу для щоденного обміну інформацією про продаж, покупку і споживання природного газу.
Однак з квітня 2018 року робота над платформою припинена і "Укртрансгаз" просить відкласти введення добового балансування в Україні.
Через зрив термінів Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, планує провести позапланову перевірку "Укртрансгазу" - відповідну пропозицію регулятор розгляне 10 липня.
Економічна правда