Українська правда

Україна підготувала стратегію розвитку "зеленої" енергетики

13 квітня 2018, 20:38

Росія очікує розгорнути проект "Північний потік-2" у ті часи, коли весь світ відмовляється від традиційних джерел енергії та переходить на альтернативні.

Про це під час Київського безпекового форуму сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє "Укрінформ".

"Світовий банк з наступного року припиняє підтримувати будь-які проекти, спрямовані на розвиток інфраструктури чи видобуток викопних джерел енергії. Канада на початку 2000-х років порахувала, що дешевше замінити споживання вугілля як енергоресурсу, ніж лікувати від тих хвороб, які люди зазнають від спалювання вугілля. З цього моменту ВВП Канади зріс на 17%", - розповів Семерак.

Він також зазначив, що країна-експортер сирої нафти номер один Саудівська Аравія до 2030 року відмовиться від цієї діяльності та побудує нову енергетичну стратегію, засновану на відновлюваній енергетиці.

"І ці часи збігаються з планами Кремля запустити на повну "Північний потік-2", - додав Семерак.

Він також зазначив, що Україна не стоїть осторонь від загальних трендів і вже підготувала стратегію з розвитку низьковуглецевої економіки.

Проект "Північний потік-2"  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Наразі дві країни - Німеччина та Фінляндія - видали повний комплект дозволів на будівництво "Північного потоку-2".

Детальніше читайте: Танці навколо труби: Все, що треба знати про "Північний потік-2" і ризики для України

Мінекології