Депутати скаржаться на НКРЕ та вимагають змінити склад комісії
Троє народних депутатів України написали відкриту заяву президенту та правоохоронним органам щодо фальсифікації рішення про підвищення ціни на електроенергію.
Відповідну заяву опублікувала народний депутат Вікторія Войціцька на своїй сторінці у Facebook.
Як зазначається, у ході засідання НКРЕ 23 березня 2017 року голова комісії Дмитро Вовк та її член Євдокімов "декілька разів повторили, що підвищення оптової ринкової ціни у порівнянні з січнем-березнем (1 кварталом) не буде".
"Жодного слова про підняття оптової ринкової ціни вже на цьому засіданні не було. За це одноголосно проголосували члени Комісії", - йдеться у заяві.
Проте, 24 березня була опублікована постанова НКРЕ за підписом голови Вовка, де вказано про зростання оптової ринкової ціни з 1 липня на 1,8%.
"Це вперше за всю історію регулятора, коли фінальне опубліковане рішення відрізняється від того, що було проголосоване на відкритому засіданні. Такі приховані підвищення цін, які регулятор не наважується озвучити у ході відкритого засідання НКРЕКП, не тільки повністю підривають довіру до регулятора та тарифоутворення, але і мають ознаки кримінального правопорушення а саме, ст. 364 (Зловживання владою), ст. 366 (службове підроблення)", - зазначають депутати.
За словами Войціцької, "наслідком такого рішення НКРЕКП - є мільярди гривень додатково сплачених покупцями електроенергії, які відповідно будуть надходити тепловій генерації (75% володіє ДТЕК Ахметова)".
Заява підписана народними депутатами Войціцькою, Іваном Крулько та Сергієм Євтушком і адресована президенту України, Генпрокурору, міністру внутрішніх справ та директору Національного антикорупційного бюро з проханням відреагувати на фальсифікацію рішення НКРЕКП та сформувати новий керівний склад регулятора.
Як відомо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
Читайте також: Заплати Ахметову і друзям президента, або Формула з доходом на 24 мільярди.
Економічна правда