Українська правда

ВР не змогла скасувати закон про ринок електроенергії

16 травня 2017, 17:50

Депутати провалили всі проекти постанов про скасування рішення парламенту про ухвалення закону.

Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

Тепер закон про ринок електроенергії України може бути відправлений на підпис президенту України.

За проект постанови 4493-П проголосували 53 депутати, при 226 необхідних. За проект постанови 4493-П1 43 депутати. За проект 4493-П2 42 депутати.

Закон був прийнятий парламентом у другому читанні і в цілому 13 квітня 2017 року.

Закон визначає правові, економічні та організаційні засади функціонування ринку електроенергії і регулює відносини, пов’язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем та постачанням е/е.

Документ впроваджує норми Третього енергетичного пакету ЄС, у тому числі в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передачі електроенергії.

Він також передбачає дворічний перехідний період з моменту набуття чинності на впровадження всіх сегментів нового ринку, в тому числі ринку двосторонніх договорів, ринку "на добу наперед", внутрішньодобового ринку, балансуючого ринку, ринку допоміжних послуг та роздрібного ринку.

Законопроект також доповнює перелік учасників ринку новим учасником – трейдером, яким може бути будь-який суб’єкт господарювання, що здійснює купівлю електричної енергії виключно з метою її перепродажу, крім продажу споживачу.

"Трейдери здійснюватимуть купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами або на ринку "на добу наперед" чи внутрішньодобовому ринку", - йдеться у пояснювальній записці.

Існування трейдерів на ринку електричної енергії, на думку авторів, має позитивно вплинути на ліквідність ринку та сприятиме обмеженню значних коливань цін на ринку.

Крім цього, законопроектом запроваджується система спеціальних обов’язків для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії.

До спеціальних обов’язків відносяться, зокрема: купівля електроенергії за "зеленим" тарифом, надання універсальних послуг, виконання функцій постачальника "останньої" надії та сплата компенсаційних платежів.

Економічна правда

електроенергія