У Fitch розповіли, що найбільше в Україні лякає інвесторів
Політична криза, розвал парламентської коаліції, а також невизначеність з продовженням програми співпраці з ключовим кредитором України МВФ впливає на суверенний рейтинг України і послаблює бажання кредиторів підтримувати українську економіку.
Про це йдеться у повідомленні рейтингового агентства Fitch Ratings, пише "УНІАН".
"Тертя між президентом Порошенко і прем'єр-міністром Яценюком вже спровокували відстрочку реформ і другий перегляд чотирирічної програми реформ МВФ, - йдеться в повідомленні агентства
Як зазначено, політичні перспективи залишаються невизначеними. І дострокові вибори або недоукомплектованное уряд тільки посилять сумніви в здатності влади проводити реформи, утримувати макроекономічну стабільність і залишатися в програмі МВФ.
У Fitch зазначають, що підтримка МВФ та основних кредиторів, разом з успішною борговою операцією, що завершилася восени 2015 року, дозволили підвищити рейтинг України до рівня "ССС" з рівня "RD" в листопаді минулого року.
"Проте, як і раніше, низький рейтинг України відображає слабкість макроекономічної ситуації в країні, в секторі публічних фінансів, структурних інститутів", - підкреслили в Fitch.
Нагадаємо, в Україні з початку 2016 року ведуться дискусії про відставку уряду Арсенія Яценюка. Ці дискусії спровокували заяви про відставку відразу декількох міністрів.
10 лютого директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард зазначила, що МВФ буде складно продовжувати співпрацю з Україною, якщо країна не повернеться на шлях реформ і не покаже результатів у боротьбі з корупцією.
Заява голови МВФ зумовили низку заяв української влади, які висловили необхідність відновлення реформ.
16 лютого у Верховній Раді прем'єр-міністр України представив звіт про діяльність уряду за 2015 рік.
Робота Кабміну була визнана парламентаріями незадовільною. Разом з тим, постанова про відставку уряду не набрало потрібної кількості голосів народних депутатів.