Українська правда

З рахунку тендерних "чемпіонів" Януковича злили в офшор майже 23 мільйони

5 серпня 2015, 10:52

У день введення тимчасової адміністрації в "Радикал Банк" із рахунку ТОВ "СПР-Груп" перевели 22,8 млн грн на рахунок белізького "Лас Коммерс ЛТД".

Про це стало відомо з ухвали Солом’янського районного суду міста Києва, пишуть "Наші гроші".

Йдеться про рахунок "СПР-Груп" у "Радикал Банку", на котрому зберігалися кошти за виконання держзамовлень - зокрема за будівництво каналізаційних очисних споруд у Борисполі та Баришивці.

Тендери на ці проекти "СПР" виграв у 2012 р., загальна вартість робіт становила 268,11 млн грн, пише видання.

У травні 2014 року прокуратура арештувала рахунки фірми через кримінальне провадження за підозрою в привласненні 270 млн грн, виділених з бюджету саме на будівництво каналізацій. У серпні справу закрили у зв’язку з відсутністю в діяннях складу злочину - й арешт відповідно зняли, пише видання.

Натомість 10 липня цього року, згідно з матеріалами слідства, невстановлені особи через систему "клієнт-банк" перерахували із рахунку "СПР-груп" на рахунок "Лас Коммерс" кошти в сумі 22,8 млн грн. Проплату здійснили під видом сплати за цінні папери - нібито "СПР" купував у "Лас Коммерс" інвестиційні сертифікати, про що фірми уклали договір за день до транзакції.

Разом з тим, за матеріалами слідства такого договору не було, а єдина проплата, котру "СПР" здійснював у той день - це закупівля канцтоварів на 5 тис грн.

Цікаво, що "СПР" одразу направив у банк листа щодо того, що транзакція - помилкова, а гроші необхідно повернути.

Відтак 18 липня Солом’янське райуправління МВС порушило кримінальне провадження по факту вказаної транзакції, внаслідок котрої ТОВ "СПР-груп" була завдана матеріальна шкода в особливо великому розмірі. Провадження порушено за ч. 4 ст. 190 ККУ - шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою.

Нагадаємо, ТОВ "СПР-Груп" упродовж 2010-2012 рр вигравало тендерів на реконструкцію різноманітних каналізацій та очисних споруд на загальну суму близько мільярда гривень.

Після втечі Віктора Януковича дані про "СПР-Груп" було виявлено у документах в Межигір’ї. Пізніше також з’ясувалося, що водоочисне та інше обладнання на суму близько 65 млн євро фірма імпортувала від польської компанії "Teria Energy Sp.zo.o", що належить двом посадовим особам "Радикал Банку" - раднику голови правління та міноритарному акціонеру Ярославу Бері та Ярославу Гірняку - екс-раднику голови правління.

Сам "Радикал Банк", згідно з межигірськими документами, також був пов’язаний із біглим екс-президентом Януковичем.

Зокрема у 2010 р. "Радикал" разом з іншим "сімейним" банком - "УкрБізнес Банком" - був задіяний у сумнівних контрактах з ознакми фіктивності на суму понад 1,6 млрд грн.

9 липня НБУ зарахував "Радикал банк" до категорії неплатоспроможних, а 10 липня завів туди тимчасову адміністрацію. Тобто перерахування белізькому "Лас Коммерс ЛТД" відбувалося у момент зміни керівництва фінансової установи.

Тиждень потому, 15 липня, слідчі Головуправління МВС здійснили виїмку документації в головному офісі "Радикал Банку". Виїмку проводили нібито в рамках кримінального провадження по колишньому власнику банку Андрію Пасічнику та його діяльності до 2013 р.

Однак слідчі забрали всю документацію з відділення, в т.ч. кредитні справи, договори з вкладниками, оригінали касових документів.

Янукович офшори